1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

במקום תקציבים: בסאטמר יחלקו מיליונים למוסדות

בסאטמאר מפתיעים שוב: מיליונים יחולקו למוסדות על טהרת הקודש ביום היארצייט של הויואל משה זי"ע בשבוע הבא
משה ויסברג, כ"א אב תשע"ה 06/08/2015 17:47

סאטמר טכנולוגיה (4)


בעוד כשבוע, ביום כ"ו אב, יציינו חסידי סאטמאר את יום השנה ה-36 לפטירת האדמו"ר הויואל משה מסאטמאר זי"ע. בהנהלת מפעל "שקל הטהור" שייסד האדמו"ר מהרי"י סאטמאר הפתיעו את מנהלי המוסדות על טהרת הקודש, שקיבלו בימים אלו הודעה צנועה המספרת שביום היארצייט הבא יחולק מענק גדול לכל מוסד במשרדי מוסדות סאטמאר בירושלים.

גורמים בסאטמאר הסבירו ל'בחדרי חרדים': "המערכה נגד קבלת תקציבים מהמדינה הייתה אחת הקשות והאחרונות של הרבי זי"ע עלי אדמות, ובשארית כוחותיו גם יסד את המפעל "קרן הצלה" שמשמש עד היום כתחליף כספי למוסדות שאינם מקבלים תקציבים. עכשיו החליט האדמו"ר שליט"א מייסד המפעל "שקל הטהור" שלקראת שנת הלימודים הבאה, כאשר המפלגות החרדיות מתווכחות ביניהן על הוספת תקציבים למוסדות החינוך, ובשילוב יום היארצייט של הרבי זי"ע הוא שולח מיליונים נוספים לחלק למוסדות עטה"ק".

אחד הגורמים מוסיף ומציין: "כהיום 36 שנים לאחר פטירתו של אותו זקן הרב'ה זי"ע רואים שהשראתו עדיין חזקה ונגידי החסידות תורמים מכיסם מיליוני דולרים בשנה לחזק את המוסדות על טהרת הקודש. גם למוסדות שאין להם שייכות או זיקה לסאטמאר, רק בגלל שהם לא מקבלים כספים מהמדינה, סאטמאר מתקצבת אותם, וזה כבוד לנו שהאדמו"ר שליט"א עומד בראש מפעל אדיר כזה".הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חחח, אשרי המאמין! להבטיח לא עולה כסף!  

  ישראל

 2. מידיעה אישית  

  חיים

  • כמה זה בדיוק "סכומי עתק " ? (ל”ת)

   יצחק רוזנברג

 3. עבודה בעיניים והרבה רוח  

  אחד שמכיר

;