ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024

וידאו: שדד הון מזוג תיירים - ונעצר למחרת

בו 23 מאשקלון חטף תיק לזוג תיירים בני 60 מצרפת, ובו עשרות אלפי יורו • בפעילות יעילה של המשטרה נלכד השודד

השוטרים מבשרים לתיירים על מעצר השודד ומשיבים להם חלק מהכסף
השוטרים מבשרים לתיירים על מעצר השודד ומשיבים להם חלק מהכסף


לפני שבוע ביום ראשון בשעות הצהריים, הגיעו זוג תיירים בשנות ה-60 לחייהם מצרפת לביקור בישראל. חדרם במלון בעיר אשקלון הוא לא היה מוכן, והם הלכו בינתיים לאכול במסעדת בשרים בעיר. כשסיימו ויצאו מהחנות לעבר רכבם. הגיח לעברם צעיר וחטף לאישה את התיק כשבתוכו עשרות אלפי יורו ופלאפון. כתוצאה מהשוד נחבלה האישה ונפלה על המדרכה, בעוד החשוד נמלט רגלית מהמקום עם התיק בידיו.

עד ראייה דיווח למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי. ניידות סיור ממשטרת אשקלון של מרחב לכיש הגיעו למקום, ויחד עם בלשים ואנשי מודיעין החלו בתחקור האירוע. השוטרים החלו בביצוע סריקות ובמקביל נעשו פעולות חקירה מהירות. מהר מאוד התחקו במחלק המודיעין של משטרת אשקלון אחר זהות החשוד במעשה השוד. כבר למחרת אותו היום בשעות הבוקר הגיעו בלשי משטרת אשקלון לביתו של החשוד, בן 23 תושב העיר, ועצרו אותו.

שדד עשרות אלפים מזוג תיירים ונעצר למחרת

הימלטות החשוד לאחר השוד ושוטרי התחנה מבשרים לתיירים על מעצר השודד ומשיבים להם חלק מהכסף

החשוד במעשה השוד, נלקח לחקירה במחלק התשאול של משטרת אשקלון. בתחילת החקירה הכחיש את המיוחס לו. לאחר שהוטחו בפניו הראיות, ובין היתר צילומו באמצעות מצלמות האבטחה כשהוא נמלט מהזירה, הודה ואף שיחזר את האירוע. במהלך החקירה הבינו החוקרים כי לא במקרה בחר החשוד לשדוד דווקא את זוג התיירים.

יום למחרת מעצרו של החשוד במעשה השוד, חוקרי ובלשי משטרת אשקלון השיבו חלק ניכר מהכסף שנשדד לבני הזוג במשרדו של מפקד משטרת אשקלון. הבעל הודה לשוטרים ואמר: ״תודה רבה. עוד לא ראיתי משטרה כזו״. במקביל מעצרו של החשוד הוארך בבית משפט השלום באשדוד. בהמשך מעצרו הוארך בשנית והוגשה כנגדו הצהרת תובע. מחר צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגדו כתב אישום בבית משפט מחוזי באר שבע בגין שוד.

מפקד משטרת מרחב לכיש נצ״מ אלי כזרי שיבח את שוטרי התחנה על פעילותם המקצועית שהובילה למעצר החשודים ולהשבת הכסף לבעליו. רפ״ק אורן בוכניק אשר הוביל את החקירה והפעילות ציין: ״מדובר בשוד מתוכנן ומתוזמן של זוג תיירים מבוגרים שהגיעו ארצה למטרות נופש. באמצעות פעילות חקירה מהירה ומאומצת עצרנו את החשוד במעשה השוד והשבנו חלק ניכר מהכסף שנגנב לבני הזוג. אין זו הפעם הראשונה שאנו מפצחים אירועי שוד, אולם במקרה הזה כיוון שמדובר בתיירים מבוגרים ובמיוחד לאור הסכום הגבוה שנשדד, התחושה שלנו הייתה שחייבים לעצור את השודד במהרה ואכן כך היה״.
שודד יורו תיירים משטרה וידאו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד