1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

במעמד הרב הראשי: ברזילי חנך מרפאת שיניים

ד"ר חזי לוי העלה על נס את חשיבות הרפורמה של שר הבריאות יעקב ליצמן שמאפשרת טיפולי שיניים גם למעוטי יכולת
אלי כהןכ"ג אלול תשע"ה 07/09/2015 18:48

ששששש (5)


במעמד מרשים נחנכה במרכז הרפואי ברזילי מרפאת שיניים לילדים ולחולים בסיכון גבוה, בראשות הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, ואישי ציבור.

המכון לרפואת הפה וכירורגיית הפה והלסתות של המרכז הרפואי ברזילי יתחדשו בהרחבה משמעותית של השירות לטיפולי שיניים לילדים ולטיפול שיניים לחולים בסיכון גבוה. הרחבת השירות התאפשרה תודות לתרומתה הנדיבה של קרן הנרי שיין.

במעמד השתתפו הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, ראש עיריית אשקלון מר איתמר שמעוני, מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר חזי לוי, ד"ר שלמה זוסמן מנהל אגף בריאות השן במשרד הבריאות , פרופ' עודד נחליאלי , מנהל המחלקה לכירורגית הפה והלסתות וכל עובדי מערך השיניים של המרכז הרפואי ברזילי.

קרן הנרי שיין הנה מיסודה של חברת הנרי שיין האמריקאית, עוסקת בהפצה סיטונאית של ציוד ומכשור רפואי ומתן שירותים למרפאות שיניים בכל העולם. לפני כשנתיים נפגש מנהל המרכז הרפואי עם ראשי החברה בניו-יורק ומאז נקשרו קשרים והחברה, ששמחה על הפעילות הקהילתית שמתבצעת בבית החולים, תרמה כיסאות למרפאת שיניים וציוד טכנולוגי חדיש.

בבית החולים נבנתה מרפאה חדשה לטיפול בילדים, שהצטרפה למערך הקיים והיום נחנכו מרפאות אלו.

את המזוזה בפתח המרפאה החדשה קבע הראשי לישראל הגר"ד לאו שברך והודה לצוות המסור והמקצועי של בית החולים ובראשם מנהל המרכז הרפואי הד"ר חזי לוי על פעילותם ועל המהפכה שחוללו בבית החולים.

הרב לאו הדגיש כי כבר בגמרא הובאה חשיבות השיניים כאשר כאב השיניים נחשב לאחד הכאבים החזקים שישנם.

את הטקס הנחה בטוב טעם היועץ האסטרטגי של המרכז הרפואי, יענקי ביכלר שהזמין גם את ראש העיר איתמר שמעוני לשאת דברים. בדבריו בירך שמעוני על פעילות המרכז הרפואי ועל ההחלטה להרחיב עוד את שירותי רפואת השיניים.

מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר חזי לוי העלה על נס את הרפורמה שהנהיג שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, שמאפשרת טיפולי שיניים לילדים עד גיל 14 ומטיבה עם הקהילה ומעוטי היכולת, והבטיח שבית החולים ירחיב את ההתמחות במקצוע והיקף הטיפולים.
מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;