1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

הפתעה במחסן המיטות: אלפי דולרים בתוך המזרן

המטמון שנמצא בתוך המיטה הוחזר למשפחה • נשיא ומייסד יד שרה הרב אורי לופוליאנסקי: "מצווה גוררת מצווה"
אבי שיף, כ"ה אלול תשע"ה 09/09/2015 23:56

ששששש (12)


זאת היתה הפתעה שאיש לא ציפה לה במחסן המיטות הסיעודיות של יד שרה. מיטה שנרכשה והיתה בשימוש הוחזרה למחסן והפעם כתרומה ליד שרה. ישראל ארנד, מנהל מחסן המיטות ביד שרה, בדק את תקינות המיטה המשוכללת, כשהרים את כיסוי המזרן הוא גילה רוכסן. ומה גדולה היתה תדהמתו כשפתח את הרוכסן ומצא "כספת" מאולתרת. מטמון ובו אלפי דולרים במזומן, תכשיטי זהב ושעונים.
אחרי שהתעשת מההפתעה, בלי לחשוב פעמיים, מיהר ישראל לקיים את מצוות השבת אבידה שהזדמנה לו.כפי שכל מתנדב אחר ביד שרה היה עושה ללא היסוס. הוא איתר את התורם, שנדהם מגילוי המציאה, ולא פחות מהכנות והרצון להחזיר אותה לבעליה.

הרב אורי לופוליאנסקי, מייסד ונשיא יד שרה, שיבח את ישראל ארנד על פעולתו. "זו דרכה של יד שרה, מצוה גוררת מצווה, פעילות חסד אחת גוררת ומביאה למעשה חסד נוסף. אשריך שזכית".תוך שעות הגיע התורם עם רעייתו לבית יד שרה בירושלים. "אנשים אמרו לי שהמיטה שווה הרבה כסף ושכדאי שאמכור אותה. עניתי להם שאבא שלי תרם כל חייו - ואני אתרום את המיטה. נעזרנו בעבר הרבה ביד שרה והחברים שלי גם הציעו לי לתרום אותה ליד שרה. התקשרתי אליהם ואחרי כמה ימים הם הגיעו לקחת אותה. בסופו של דבר התרומה חזרה אלי"..." אמר בהתרגשות.

הבן הוסיף: "אבא היה צורף ידוע בתל אביב. נתנו לו צמיד שהוא יצר לאשתי ורצינו שהוא יתאים אותו לבת שלנו. אחרי פטירתו חיפשנו אותו ולא מצאנו. אנחנו כל כך מתרגשים שהוא חזר. מלבד השווי, יש לתכשיטים הללו ערך סנטימנטלי רב. יד שרה צדיקים, לא רואים כזה דבר. אם לא היינו תורמים ליד שרה, בכל תחנה אחרת, לא היינו מקבלים את החפצים הללו חזרה."
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תסתירו את מספר האשראי!  

    ישראל

;