1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בן הקדוש על נוער הנרות: "זה מחמם את הלב"

בהתייחסו לפולמוס אודות נוער הנרות החרדי ב'בחדרי' אמר: "הייתי מעדיף שילמדו משניות, אך כל אדם מזדהה בדרכו"
אברמי פרלשטיין , ח' חשון תשע"ו 21/10/2015 14:22

הרב שניאור זלמן קרישבסקי. צילום: חב"ד שטורעם


סערת תופעת קיום ה"זיצים" במקום פיגוע הדריסה בגאולה בירושלים, שעלתה לכותרות בעקבות הטור של משה ויסברג כאן ב'בחדרי חרדים', הגיעה עד למשפחת הקדוש רבי ישעיהו קרישבסקי הי"ד, שם אמרו כי "מצדם הדלקת נרות ושירה בתחנה זה מחמם את הלב, אך כיהודים חרדים עדיף שילמדו משניות".בראיון שהעניק לציקי פרנק ב'קול החרדי' לרגל סיום ימי השבעה, מתייחס הרב שניאור זלמן קרישבסקי, בנו יחידו של רבי ישעיהו הי"ד, לתופעה ולסערה התקשורתית בדיון האם ראוי לקיים את הזיצים, או שאין זו הדרך ועילוי נשמה לנרצחים.

במענה לשאלה האם הפריעו לו שירי הרגש ששרו בתחנת הדריסה, אמר הרב קרישבסקי - "זה חימם את הלב זה עשה טוב על הלב", לדבריו - "זה דבר נהדר, אולי כיהודי חרדי הייתי מעדיף שילמדו פרקי משניות וכל אדם מביע את ההזדהות בדרך שהוא מכיר, אך אדם שמגיע ושר שיר זה עושה טוב לנשמה", אמר.

בנוסף סיפר הרב קרישבסקי כי בכוונתו לכתוב ספר על אביו, ולהציג את סיפור חייו המופלא של אביו הי"ד. כמו כן ציין כי בשבוע בו ישב 'שבעה' גילה את גדולותו של אביו הי"ד במידת החסד - הבן הודיע כי הוא מתכוון להמשיך בכך.

בנוגע לחברת בזק, ציין כי המנחמים מטעם החברה לא התנצלו וכי הוא אינו מצפה להתנצלות, "ברור שלא הייתי מסיים את המנוי בבזק אם אני מנוי אצלם. הם יהודים והם מצטערים על כך. הם לא אשמים".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ונשים ששרות-ביחד עם גברים מותר.שנאמר: ותשר דבורה וברק בן אבינועם, ונאסר רק קול אשה לבדה-חתם סופר, ועוד  (ל”ת)


  2. ולא נאסר שירי דבקות/פסוקים/ זמירות של שבת/התעוררות לעבודת ה' בנשים. ובפני הגברים. נאסר רק שירי חולין -ה"שרידי אש" ועוד רבים, וכן המנהג בפרט  (ל”ת)


  3. ואין איסור בנשים השרות ברחוב באקראי, ואין מכירה, והיא רק עוברת אורח- האיסור ביודעה ומכירה  (ל”ת)


  4. ונשים כמה המזמרות כאחת, ואין יודעין ממי הקול יוצא [כמו ליד בית ספר לבנות/מקהלה בימינו] פשיטא דאין איסור בדבר, רק היכא דמכיר בה, ומכירה .ואתי לידי הרה  (ל”ת)


  5. וכבר נפסק שהשומע שירה האסורה לכו"ע- מפנה ליבו, ואף מותר לקרוא קריאת שמע כנגדן- ופשיטא דמותר לעבור ליד וכדומה  (ל”ת)


  6. חלק מהערותיך נפסקו להלכה ולמעשה, במשנה ברורה, ובשאר ספרי ההלכה. יפה כיוונת. ותמיד אני אומר לתלמידי- שעדיף ללמוד, ולדעת, מאשר להחמיר סתם.  (ל”ת)


;