1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

סרט אימה: תיעוד דקה-אחר דקה מפיגוע בבאר-שבע

חקירת המשטרה חשפה: כך התנהל הפיגוע בבאר שבע - שלב אחרי שלב • ומדוע הוגשה הצהרת תובע נגד אחיו של המחבל?
אלי שלזינגר, י"ב חשון תשע"ו 25/10/2015 13:29

מחבל באר שבע

הותר לפרסום: המחבל מוהנד אל עוקבי שביצע את הפיגוע בבאר שבע - היה בקשר עם החמאס במשך תקופה ממושכת ונערך לפיגוע אותו ביצע.

מחקירת ימ"ר נגב מחוז דרום עולה, כי ביום ראשון שעבר בשעה 19:24 הגיע המחבל לתחנה המרכזית בבאר שבע, נכנס דרך הכניסה שליד חנות מקדונלדס וכעבור כדקה נכנס החייל עומרי לוי הי"ד מאותה כניסה, אחרי דקה נוספת המחבל זיהה את החייל והתחיל לעקוב אחריו בסמוך לרציפים.


כעבור כשתי דקות המחבל חלף על פני החייל, פתח את הדלת לרציף והמתין שם, כשהבחין שעומרי הי"ד פונה לשירותים, הוא נכנס פנימה לתחנה המרכזית, פנה לשירותים ושם ירה בחייל ז״ל מטווח קצר.

לאחר מכן הוא לוקח את נשקו של החייל ומתחיל לירות לכיוון השוטרים ולוחמי היס"מ שהתקרבו לשירותים, ובורח למכולות הזבל - משם ניסה להימלט וחוסל על ידי לוחמי יס״מ נגב ובלשי תחנת באר שבע, ליד גופתו נמצאה הסכין עימה הגיע.

עוד עלה מהחקירה כי המחבל היה בקשר עם החמאס במשך תקופה ממושכת וכי הפיגוע תוכנן על ידו, במכשיר הפלאפון שלו נמצאו תמונות של פעילי חמאס, תמונות של כלי נשק וחומרים נוספים.

היום, בתום חקירה משותפת של ימ״ר נגב ושירות הביטחון הכללי, הוגשה כנגד אחיו של המחבל הצהרת תובע בחשד לאי מניעת פשע לאחר שמחקירתו עלה כי ידע שאחיו רכש אקדח וכי היה עד לתהליך ההקצנה אותו עבר המחבל על רקע אירועי הר הבית ולא דיווח על כך.מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי ציין כי "היום לאחר שהוסר צו איסור הפרסום ניתן לומר באופן נחרץ ובניגוד לחרושת השמועות ותיאוריות הקונספירציה שהופצו בימים האחרונים ברשתות החברתיות כי מוהנד אל עוקבי בשונה מהנטען אינו חף מפשע"."הוכח חד משמעית כי הוא המחבל שרצח את החייל עומרי לוי ז"ל והיה מעורב בירי והפגיעה בשוטרים שבאומץ לב נטרלו את המחבל ומנעו המשך מסע הרג רצחני. הראיות הרבות שנאספו ואשר כללו את מעצרו של האח החשוד באי מניעת פשע מלמדים באופן ברור כי המחבל תיכנן את מעשיו בקפידה ולאורך זמן והיה נחוש לפגוע ולהרוג את החייל עומרי לוי ז"ל ורבים נוספים. אני רוצה לציין לחיוב את ההנהגה של המגזר שמרביתה יצאה מייד בגינוי וסלידה ממעשיו של המחבל ואשר הוקיע אותו מקרבם. אני שולח את תנחומי למשפחת לוי היקרה שאיבדה את היקר לה מכל וכואב את כאבם העמוק, ומאחל החלמה מהירה ורפואה שלמה לשוטרים, החייל ואזרחים שנפצעו".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ציוונו לרשת את הארץ, ונקנית בייסורים.. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה..  (ל”ת)

    אאיד

;