1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

שבעה חיילי 'נצח יהודה' נעצרו בחשד שהתעללו בפלסטינים

המשטרה הצבאית פשטה על הגדוד החרדי ועצרה שבעה חיילים • החשד - החיילים היכו ופצעו עצורים פלסטינים
אלי שלזינגרט"ו חשון תשע"ו 28/10/2015 13:39

חיילי גדוד 'נצח יהודה'. למצולמים אין קשר לכתבה חיילי גדוד 'נצח יהודה'. למצולמים אין קשר לכתבה


שבעה לוחמים מהגדוד החרדי 'נצח יהודה', נעצרו בחשד שהיכו עצורים פלסטיניים, מחר (ה') יוגש נגדם כתב אישום בבית הדין הצבאי ביפו. בנוסף, חמישה חיילי גדוד שקד ב'גבעתי' נעצרו בחשד להכאת פלסטיני, ושוחררו בתום חקירה.

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מלוחמי צה"ל. האירוע תוחקר ע"י מפקד החטיבה ונמצא כעת בחקירת המשטרה הצבאית החוקרת". עורכי דינם מארגון חוננו: "במקום לקבל גיבוי החיילים נמצאים במעצר"

השבעה חשודים בהכאת שניים או שלושה עצורים פלסטיניים במקרים שונים, כאשר האירוע המרכזי מיוחס לשלושה מהם. אתמול שוחרר אחד מהם למעצר בסיס ומחר צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום בידי הפרקליטות הצבאית.

באירוע הראשון נעצרו שלושה חיילים. על פי גרסת שלושת הלוחמים בתחקיר הצבאי, פלסטיני משוחרר שנעצר בפעילות מבצעית באזור ג'נין, הובל על ידם לשירותים, וכאשר סירב להמשיך וללכת, הפעילו נגדו כוח סביר. במצ"ח לעומת זאת טוענים כי הם גרמו חבלות נוספות בפניו של העצור.

החיילים טוענים כי נאמר להם "שהאירוע יוסגר בתוך היחידה", ולפיכך שיתפו פעולה עם התחקיר, אך למרות ההבטחה - העבירו מפקדיהם תלונה למשטרה הצבאית, שהחלה בגל מעצרים בפלוגה.

לאחר החקירה, במצ"ח אימצו את גרסת העצור שטוען כי הטיח את ראשו בקיר משום שרצה שיפסיקו להכות בו, החיילים מצידם מעידים כי הוא הטיח את ראשו ללא סיבה, עוד בטרם הלוחמים הובילו אותו לשירותים.

ארבעה לוחמים נוספים נעצרו בימים האחרונים בעקבות מעצרם של השלושה, והם חשודים כי היכו עצורים במקרים נוספים, אחד מהם שוחרר אתמול למעצר פתוח בבסיסו.

בנוסף, חמישה לוחמי גדוד שקד של גבעתי נעצרו השבוע, ונחקרו במצ"ח בחשד להפעלת כוח בלתי סביר כנגד חשוד ערבי בידויי אבנים באל בירה (ותועדו בסרטון שהופץ בידי ארגון השמאל 'בצלם').

החמישה שוחררו בתום חקירתם לאחר שהסבירו כי הפעילו כוח סביר בנסיבות העניין, עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תדרך את אחד הלוחמים.

בארגון חוננו אומרים בתגובה: "דווקא בימים אלו אנחנו עדים לגל מעצרים של לוחמי צה"ל בידי המשטרה הצבאית בחשד שהפעילו כח כלפי מחבלים. מדובר בשערוריה. מדוע רשויות הצבא עונות אמן אחר גרסאות של מחבלים או ארגוני שמאל קיצוני, במקום לגבות את לוחמי צה"ל?".

חמישה מהחיילים מיוצגים בידי עורכי הדין אהרון רוזה, חי הבר ואבי פינרסקי מארגון חוננו. כאמור - ביום חמישי צפויה הפרקליטות הצבאית להגיש כתב אישום כנגד שבעת החיילים העצורים, ולבקש את הארכת מעצרם עד לתום ההליכים נגדם.

עו"ד הבר המייצג שניים מהחיילים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה: "מדובר בחקירה שהחלה לאחר שמחבל שנעצר על ידי כוחות הביטחון החליט להעליל על מספר לוחמים כי היכו אותו בזמן שישב עצור. כפי שעולה עד כה מסתבר כי אותו המחבל בזמן המעצר גרם לעצמו לחבלות ועל כך מעידים חיילים רבים ולא החשודים.

"רק חבל שרשויות הצבא בחרו דווקא בעת הזו בה כוחות הביטחון בכלל, וחיילי צה"ל בפרט, עושים לילות כימים על מנת להשיב את הביטחון לאזרחים ובמקום לתת להם את חופש הפעולה והגיבוי המינימאלי הדרוש, מצאו עצמם אות לוחמים עצורים ונאלצים להתמודד עם טענות מחבל חסרות כל שחר".

עו"ד אבי פינרסקי המייצג מטעם חוננו את אחד הלוחמים מסר בתגובה: "החשוד מכחיש את כל המיוחס לו, ובדיון הבא נבקש לשחררו מן המעצר".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה - "מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מלוחמי צה"ל. האירוע תוחקר ע"י מפקד החטיבה ונמצא כעת בחקירת המשטרה הצבאית החוקרת".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ועוד רוצים שנלך לצבא הגנה לפלסטין!!!!  (ל”ת)

  תתעוררו!

 2. נצח יהודה לא לפחד העם אתכם נגד המחבלים הארורים!  

  קובי

 3. גדוד נצח יהודה לומדים תורה מתפללים בהתלהבות רוקדים ושרים, והעיקר לברך שלא עשני גוי מטונף ומלוכלך כסיקריק  (ל”ת)

  ב"ה שהבדילנו מדת הכופר הסיקריק

  • אז תמשיל לרקוד בכלא הציוני, יא מג'נון, חמור חמורותיים שכמוך (ל”ת)


 4. כשיורדים יורדים עד לתהום. מי שחונך לאהבת תורה ויראת שמיים אהבת ישראל, ומאידךחמלה וכבוד האדם. בהשילו את יראת השמים הופך לחית אדם.  

  יהודי לא ציוני

 5. אח אח איזה קידוש ה' עושים חיילי הנחל  (ל”ת)


  • הכופרים בתורה הק' 


 6. צרות. הלכת. לחפש. בהצלחה.  (ל”ת)

  אזרח

 7. הצטרפתם לצבא השמד תאכלו אותה  (ל”ת)

  מדינת סדום

  • בשם אלוקינו אנו מכריזים: כשהם יורדים יורדים עד לתהום. 


 8. איך אומרים אצלכם החרדי חרדאק  (ל”ת)

  ר

 9. מכרתם את נישמתכם ואת התורה הקדושה למדינה הציונית, עכשיו תראו את פניהם האמיתיות  


  • הסיקריק מכר את נשמתו לחמאס רק כי הם צוררי היהודים כמותו, וקרב היום שחמאס+דעאש ינפנפו אותם על גחלים (ל”ת)

   סיקריק=טמא ומטמא

 10. אולי בזכות זה יתעוררו התועים ויעזבו את הצבא הציוני  (ל”ת)


 11. צה"ל ראשי תיבות: צרות הלכת לחפש  (ל”ת)


 12. רק אהבלים מתגייסים לצבא  (ל”ת)


 13. אם הם היו נשארים בישיבה הם היום לא היו יושבים בפנים, מסכנים  


 14. התגייסתם? תאכלו את מה שבישלתם  (ל”ת)


 15. זו חטאת וזו פריה, ציפצפתם על גדולי ישראל, הלכתם לצבא, עכשיו תראו לאיפה נפלתם  (ל”ת)


 16. נו איפה המגיבים הקבועים: עם הנצח, סקריק, וכל המרעין בישין שיודעים לדבר בשבח היצור הנבזה הנקרא המדינה הציונית  


 17. מגיע להם. למה לא נפטרתם מהגופות  (ל”ת)

  הקברן בדימוס

 18. חבל שחיילים שלנו מכתימים את כל הגדוד. גורמים שיפסיקו להתגייס. נכון שיש עוד עבירות בגדוד. אבל  

  בוגר נצח יהודה

 19. גבורים  

  שמי

;