ו' סיון התשפ"ד
12.06.2024

בדרך למעון נעול? כתב אישום נגד המחבל בן ה-13

כתבי אישום הוגשו גם נגד סובחי אבו חליפה שדקר אברך בצווארו, ונגד בת 16 מבית חנינה שניסתה לבצע פיגוע

המחבל-ילד בבית משפט. צילום: פלאש 90
המחבל-ילד בבית משפט. צילום: פלאש 90


שלושה כתבי אישום הוגשו נגד מחבלים, בהם נגד אחמד מנאסרה שדקר את תלמיד הישיבה יוסף חיים בן 21 והנער נאור שליו בן ה-12.

כתב האישום הוגש באמצעות עו"ד יובל קדר נגד אחמד מנאסרה בן ה-13 ועשרה חודשים מבית חנינה, אשר בדרכו חזרה מבית הספר בערב ראש חודש חשון שוחח עם בן דודו חסן מהאני בן 15 על המצב במסגד אל-אקצא, על מצבם של תושבי עזה ועל הרשות הפלסטינאית וארגון החמאס, והשניים החליטו להיות 'שאהידים' – להיהרג כחלק ממלחמה למען הדת וזאת בדרך של ביצוע פיגוע דקירה כלפי יהודים במטרה להורגם.

השניים נטלו סכינים והלכו מביתם בשכונת בית חנינה לעבר שכונת פסגת זאב, שם ברחוב הארבעה הבחינו בתלמיד הישיבה החרדי יוסף חיים בן שלום ודקרו אותו פעמיים במטרה להורגו. לאחר שנמלט, הבחינו השניים בנער נאור שליו בן ה-12 מתיישב על אופניו מחוץ לחנות ממתקים ברחוב השישה עשר, השניים התקרבו אליו ודקרו אותו 4 פעמים במטרה להורגו. עוברי אורח חשו לעזרתו של הנער, והנאשם ובן דודו החלו לברוח. הנאשם בן ה-13 נוטרל באמצעות רכב שהתנגש בו, ובן דודו נורה על ידי שוטרים כאשר רץ עם סכין לעברם.

בהיעדר אפשרות חוקית להותירו במעצר בשל גילו, הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על שחרורו בתנאים מגבילים כך שישהה במעון נעול.

נורא: המחבלים בפסגת זאב מחפשים קורבן


מי שייצגה את המחבל, עו"ד לאה צמל, דרשה לשחררו למעצר בית. "לעמדתנו אין ראיות לניסיון רצח, אלא ההשתתפות פסיבית מצידו של הקטין", טענה. הפרקליטה מהסנגוריה הציבורית הסכימה לכך שיועבר למעון נעול עד לדיון הבא, "חשוב שיראה את המקום המוצע ויחווה את דעתו". השופט אמנון כהן שאל אותה "מישהו שואל אותו אם זה מוצא חן בעיניו?"

כתב אישום נוסף הוגש נגד סובחי אבו חליפה (19) משועפט, שדקר את האברך אהרן משה חיים גלזיוס (25) בצווארו בצומת המטה הארצי בירושלים.

על פי כתב האישום, ב-7.10.15 גמלה בליבו של המחבל ההחלטה ליטול חלק במאבק הלאומי והדתי על דרך של ביצוע פיגוע דקירה כלפי יהודים במטרה להורגם. למחרת הוא יצא מביתו לבצע את הפיגוע הרצחני, כאשר סכין מוסתרת מתחת לבגדיו. הנאשם נסע באוטובוס לצומת הגבעה הצרפתית, שם הבחין באברך כשהוא לבוש כחרדי. בזמן שאברך שוחח עם מאבטח הרכבת הקלה, הוא התנפל עליו ודקר אותו בעוצמה בסכין בצווארו, כאשר להב הסכין נותר נעוץ בצווארו של האברך.

מיד אחר כך, התנפל הנמחבל על המאבטח וניסה לחטוף את נשקו האישי מתוך נרתיק המושחל בחגורתו. נהג אוטובוס שהבחין בנעשה, הגיע למקום והדף את הנאשם בכוח כדי למנוע את חטיפת הנשק מהמאבטח. הנאשם, שלא הצליח לחטוף את הנשק, ברח מן המקום ונעצר על ידי השוטרים לאחר כמה מטרים.

כתב אישום נוסף הוגש נגד מחבלת בת 16, תלמידת תיכון מבית חנינה, שהחליטה ליטול חלק במאבק הלאומי והדתי על דרך של ביצוע פיגוע דקירה כלפי יהודים במטרה להורגם ולהפוך ל"שאהידה". ב-12.10.15 יצאה לבית הספר כשבתיקה סכין מטבח ומחברת, בה כתבה בין היתר "אל תדאגי אמא של השהיד הלוואי אמי במקומך", "פלסטין משוחררת", "הוי אמא תסלחי לי על הכל".

כשיצאה מבית הספר בשעות הצהריים, חצתה הקטינה את הכביש לכיוון תחנת הרכבת הקלה הסמוכה לגבעת התחמושת, בחנה את השטח והמתינה להזדמנות מתאימה להוציא לפועל את תוכניתה לדקור יהודי למוות. כמה עוברי אורח חשדו בנאשמת והפנו את תשומת ליבו של שוטר משמר הגבול שהחל מתקרב לנאשמת. כשהבחינה בשוטר החלה לרוץ חזרה לכיוון התחנה כשהיא מחזיקה בידה את הסכין. עם הגעתה של הנאשמת לתחנה השיג אותה השוטר ודרש ממנה לגשת לצד התחנה ולהתרחק מהנוכחים. הנאשמת הניפה את הסכין לכיוונו של השוטר וניסתה לדקור אותו במטרה לגרום למותו. השוטר דחף את הנאשמת לאחור, שלף את נשקו האישי וירה בה מספר כדורים. כתוצאה ממעשיה של הנאשמת נגרם לשוטר פצע קל.

הפרקליטות מבקשת לעצור את השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.
כתבי אישום דוקר ילד מחבלת רצח

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד