ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024

"עד תום ההליכים" לחיילי 'הנחל החרדי'

ארבעת חיילי 'הנחל החרדי' הנאשמים בהכאת מחבלים - למעצר עד תום ההליכים • ארגון חוננו: "זו שערוריה - נגיש ערר על ההחלטה" • עו"ד חי הבר: "החלטה שלא התמודדה עם השאלה המרכזית" • תיעוד

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90


בית הדין הצבאי ביפו קבע כי ארבעת לוחמי נצח יהודה הנאשמים בהכאת מחבלים עצורים, ייעצרו עד לתום ההליכים נגדם. בארגון חוננו מגיבים בזעם ומצהירים: "זו שערוריה - נגיש ערר על ההחלטה".

בית הדין הצבאי לערעורים ביפו קבע בשעות הצהריים (א') כי ארבעת לוחמי גדוד 'נצח יהודה' המואשמים בהכאת מחבלים עצורים, יעצרו עד לתום ההליכים נגדם. השופט, סא"ל שחר גרינברג, קבע כי קיימת עילת מסוכנות של הלוחמים, ואף סירב להבדיל ביניהם, למרות שאחד מהם נאשם בכך שנתן מכה אחת למחבל, ואילו אחרים נאשמים במספר אירועים. בנוגע לכשלים בחקירה וטענות משפטיות בנוגע לגרסאותיהם של המחבלים, קבע השופטת כי הדברים יתבררו במסגרת ניהול התיק העיקרי, וסירב להתייחס עניינית לטענות הסנגורים.

בתגובה להחלטה הודיעו עורכי הדין אבי פינרסקי, חי הבר ואהרון רוזה, המייצגים את החיילים מטעם ארגון חוננו, כי יערערו על ההחלטה.

עו"ד חי הבר מארגון חוננו מסר: "מדובר בהחלטה שלדאבון הלב לא התמודדה עם השאלה המרכזית שטענה ההגנה, והיא האם באמת יש צידוק למעצר החיילים, בעוד שניתן להחזיקם במעצר פתוח ביחידה מבלי שיהיו במגע על אוכלוסיה פלסטינאית. הרי ברור לכל כי אין מדובר בעבריינים, ולמרות שהם מכחישים כל קשר, גם אם יקבע כי חרגו מהנהלים, עצם הגדרתם ע״י בית הדין הצבאי כמסוכנים, לדעתי חוטאת למציאות ואינה עולה בקנה אחד עם השכל הישר ופסיקתו של בית המשפט העליון".

עו"ד אהרון רוזה מסר בתגובה: ״שמעתי בקשב רב את החלטת בית הדין ואני סבור שההחלטה לעצור את הלקוח שלי מוטעית ומגלמת בתוכה טעות אליה נקלע בית הדין, לפיה המעשים נעשו בצוותא ויש בהם אלימות קשה או אכזרית, בניגוד לעובדות המפורטות בכתב האישום״.

ראוי לציין, כי בשבוע שעבר נחשף כי חוקרי מצ"ח חיפשו במכשירי הפלאפון של הלוחמים, אחר אמירות "ימניות", וזאת בנסיון להפלילם ולקשור אותם להכאת המחבלים העצורים.

החיילים המואשמים. צילום: פלאש 90נצח יהודה מחבלים מכות שופט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד