י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024

צפו: גדולי החזנים והתזמורת הסימפונית

הקונצרט היוקרתי של ירושלים: בפעם השביעית התקיים האירוע המפורסם, יחד עם גדולי החזנים בארץ ובעולם

צפו: גדולי החזנים והתזמורת הסימפונית
קובי הר צבי


בפעם השביעית, התקיים השבוע קונצרט החזנות השנתי והיוקרתי של 'אמונה ירושלים' באולם הקונצרטים הנרי קראון בתיאטרון ירושלים. השתתפו גדולי החזנים בארץ ובעולם, החזן סיימון כהן, החזן חיים דוד ברסון, החזן דניאל כלטוב, החזן אברימי קרשנבאום, אליהם הצטרפו הכנר גבריאל שוראקי ונער הפלא איתמר חג'בי, בליווי התזמורת הסימפונית ירושלים ומקהלתו של ריצ'רד שביציון – 'רמתיים', בניצוחו של מאסטרו אלי יפה.

הקונצרט שהפך עם השנים לפרויקט הדגל של החזן סיימון כהן, נודע כאחד הקונצרטים היוקרתיים במוזיקה היהודית בישראל. ימים ספורים לפני הקונצרט חזר כהן משהות של שבועיים בלונדון - שם הופיע באירועים שונים, תפילות שבת וחופות יוקרתיות. בשיחה עמו הוא מספר: "כמידי שנה, גם הפעם הצלחנו להפיק קונצרט ייחודי ששילב את מיטב האמנים והסגנונות. זכיתי להוביל את הדבר הנפלא הזה למען ארגון 'נשות אמונה' בירושלים, ובס"ד, למרות מחירי הכרטיסים הגבוהים - כל הכרטיסים נמכרו", אומר כהן, לדבריו, "אני שמח שהצלחנו להביא לירושלים מוסיקה יהודית איכותית שנותנת ביטוי אמיתי לרפרטואר החזני מכל הדורות בשילוב סגנונות שונים נוספים".

כאמור, הקונצרט שהתמקד ב'קלאסיקות, ברודווי וחזנות' שילב בתוכו מגוון רחב של רפרטואר, מחזנות ועד אופרה, מירושלים ועד ברודווי, והכל בהרמוניה מוזיקלית יוצאת דופן עם החזנים, האמנים והתזמורת הסימפונית ירושלים ובשילוב מחיאות הכפיים הבלתי פוסקות של הקהל הרב באולם.

בין הביצועים הרבים שבוצעו בערב הבלתי נשכח, בלטו היצירות: הללו את ה' של תלמוד, לפיכך של ישראל שור, כי המצווה של גרין, שמע ישראל של לייבלה גלנץ, כמו"כ בוצעו, א' לוצבן לא סטללה של פוצ'יני, ווה פניסיארו של ורדי.

הפקה: יעקב גרודקה

צילום: קובי הר צבי
קונצרט חזנות ירושלים אלי יפה סיימון כהן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד