1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

"נשלול אזרחות למי שיצטרף לדאעש"

ראש הממשלה התייחס לפתח ישיבת הממשלה לשורת נושאים על סדר היום - ביניהם החרם על ישראל, והתגברות מתקפות דאעש בעולם המערבי
עקיבא וויס , י' כסלו תשע"ו 22/11/2015 11:53

צילום: פלאש 90 נתניהו, פלאש90


ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (א) בפתח ישיבת הממשלה השבועית לחרם המוצרים מיהודה ושומרון בכולבו בברלין ואמר כי מדובר בחרם לכל דבר, נתניהו התייחס למצב הביטחוני ואמר כי "מחברון יוצאים כמעט כל הפיגועים", וכי "מי שיצטרף לדאעש - לא יהיה אזרח ישראל".

נתניהו פתח את דבריו - "אני מבקש להתייחס תחילת לפרשת הכלבו kaDeWe בברלין. הכלבו הזה היה בבעלות יהודית, הנאצים לקחו אותו. באופן אבסורדי, עכשיו הכלבו הזה מסמן מוצרים מיישובי יהודה ושומרון והגולן. זה התחיל בסימון מוצרים, ועכשיו אנחנו מתבשרים שהסירו את המוצרים – חרם לכל דבר. אנחנו מוחים בתקיפות על הצעד הפסול הזה - פסול מבחינה מוסרית, פסול מבחינה עניינית ופסול מבחינה היסטורית. ואנחנו מצפים מממשלת גרמניה, שיצאה נגד סימון המוצרים, לפעול בעניין החמור הזה".

נתניהו אף התייחס לתופעה בה אזרחים ישראלים מצטרפים לכוחות דאעש, ואמר "בשבוע שעבר הוגשו כתבי אישום נגד אזרחים ישראלים שהתכוונו להצטרף לשורות דאעש. בנוסף, אני מבקש מהיועץ המשפטי לקדם צעדים של שלילת אזרחות לכל מי שיצטרף לדאעש.

"מי שיצטרף לדאעש לא יהיה אזרח ישראל, ואם הוא יצא את גבולות המדינה, הוא גם לא יחזור אליה. אני חושב שהלקח הזה הולך ומתברר לרוחב היריעה הבינלאומית, וראוי שאנחנו נוביל גם במהלך הזה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. להתנגד למזימה הציונית.  

    שריר

    • אתה מעדיף שמחבלי דעא"ש ירצחו יהודים? 

      אסף ארצי

;