י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024

מסיתים בפייסבוק: 2 נעצרו

הוארך מעצר שני חשודים ממזרח ירושלים, שהפיצו הסתה ועידוד לטרור בפייסבוק וברשתות החברתיות

פלאש90, סאלימן חדיר
פלאש90, סאלימן חדיר


מטפלים גם בהסתה: בשבוע האחרון נעצרו שני חשודים ממזרח י-ם החשודים בהסתה בפייסבוק ועידוד ביצוע פיגועי טרור. מעצרם הוארך היום (ד'), שוב עם הצהרת תובע לקראת כתב אישום.

במסגרת ההתמודדות ופעילות משטרת ירושלים עם גל הטרור והפח"ע במהלך החודשים האחרונים, הציב מפקד מחוז ירושלים , ניצב משה (צ'יקו) אדרי, את נושא פרסומי ההסתה לאלימות ולטרור באמצעות הרשתות החברתיות ורשת האינטרנט כנדבך מרכזי בפעילות האכיפה במשטרת ירושלים.

כפועל יוצא מכך, בתום פעילות מורכבת של המפלג לתפקידים מיוחדים בימ"ר ירושלים בליווי פרקליטות המדינה , נעצרו במהלך השבוע האחרון שני חשודים, בשנות ה-20 תושבי מזרח ירושלים (העיר העתיקה וסילוואן), החשודים כי במהלך החודשים האחרונים הפיצו באמצעות דף הפייסבוק שלהם תמונות, דברי הסתה ופרסומים שעפ"י החשד מסיתים ומעודדים ביצוע פיגועי טרור.

פרסומים אלו הובילו לתגובות רבות מצד אלפי העוקבים בפייסבוק של החשודים אשר חיזקו את אמירותיהם, הביעו תמיכה וגררו שרשור הפוסטים שלהם לעוקבים נוספים.

יודגש כי בעת האחרונה, על רקע גל אירועי הטרור, ישנה עליה בפרסומים בפייסבוק התומכים בפעילויות מסוג זה. חוקרי המפלג לתפקידים מיוחדים, פועלים כל העת לאיתור הפעילים הדומיננטיים, היוזמים את הפרסום המסית , המשבחים את אלו שביצעו פיגועים ומעודדים אחרים ללכת בדרכם, ופועלים בשיתוף פרקליטות המדינה למעצרם ולהפסקת פעילות ההסתה.

החשודים הודו בחקירתם במיוחס להם, מעצרם הוארך מספר פעמים ע"י בית משפט השלום בירושלים. אתמול והיום במסגרת דיוני הארכות המעצר , בית המשפט האריך שוב את מעצרם עם הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום כנגדם ע"י הפרקליטות.
הסתה טרור פייסבוק משטרה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד