1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

בן דהן: "להפסיק הכפייה של משחקים בשבת"

סגן שר הביטחון נאם בכנס בנושא השבת בירושלים: "חלק גדול משחקני הכדורגל אינם מעוניינים לשחק בשבת, הם רוצים יום מנוחה שבועי"
עקיבא ווייס, ט"ז טבת תשע"ו 28/12/2015 12:44

צילומים: פלאש 90 בן דהן. צילום: פלאש 90

סגן שר הביטחון אלי בן דהן, התבטא בנושא בג"צ הכדורגל, במהלך כנס בנושא השבת בירושלים. "בעבר משחקי הכדורסל בישראל היו בשישי בלילה, הם הועברו לימי החול והכדורסל פורח ומאות אלפי אוהדים מגיעים לצפות במשחקים. אני מקווה שוועדת המנכ"לים שמינתה השרה רגב, תשכיל לעשות מהלך דומה גם בכדורגל ותפסיק את הכפייה על שחקני כדורגל שאינם מעוניינים לשחק בשבת".

"חלק גדול משחקני הכדורגל אינם מעוניינים לשחק בשבת, הם רוצים, ומגיע להם, כמו לכולנו, יום מנוחה שבועי שבו יוכלו לבלות עם המשפחה שלהם, עם החברים שלהם, ללכת לבית הכנסת או ללכת לכל מקום שירצו.

"אנחנו לא נוותר ונשמור על הצביון היהודי והדמוקרטי של המדינה. אל תטעו, שבת היא ערך דמוקרטי וזכות בסיסית של כל אזרח לא פחות משהיא זכות יהודית עתיקת יומין שניתנה בבריאת העולם. לא נעמוד מן הצד כאשר תנאי סף לשחקן כדורגל הוא עבודה בשבת. לא יעלה על הדעת במדינה יהודית ודמוקרטית שזו תהיה האמירה הציבורית, האמירה המחייבת, האמירה החברתית.

"זה לא משנה אם אני בצד הימני או השמאלי של המפה הפוליטית, כולנו מסכימים על דבר אחד: לכל אדם באשר הוא מגיע יום מנוחה שבועי כפי שנקבע כבר בספר החוקים של מדינת ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לפחות תעשה טובה ואל תדבר על השבת, מכרת את כל התורה בשביל הכסא, רפורמים גיוס, הכל, ועכשיו אתה אומר לנו שבת  (ל”ת)


  2. אתה מדבר על השבת? לך לאחיך לפיד תלמד איתו הלכות שבת  (ל”ת)


  3. אה, הבנתי זה יום מנוחה שבועי, לא שבת ולא בתיך, לך בבקשה לאחיך מיש עתיד תשמור איתו את היום מנוחה השבועי שלכם  (ל”ת)