1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

סערה: חומר נוצרי נשלח לחיילים

מש"קית חינוך בצה"ל שיגרה פרוספקט מאוייר עם הסבר על "אותו האיש" במייל הצבאי לאלפי חיילים
אלי שלזינגר, י"ט טבת תשע"ו 31/12/2015 09:46

שששש (23)

מש"קית חינוך בצה"ל שיגרה פרוספקט מאוייר עם הסבר על "אותו האיש" - במייל צבאי לאלפי חיילים. מדובר במש"קית חינוך בבסיס 108 של חיל האוויר בצריפין, ששלחה באמצעות המייל הצבאי, חומר על אותו האיש שכותרתו "חג המולד" - כך חשף הבוקר (ה) הכתב לענייני צבא וביטחון ברדיו 'קול ברמה' מנדי ריזל.

על פי הדיווח של ריזל בתוכנית 'חדש על הבוקר' עם נועם זיגמן, חיילים שקיבלו את החומר, חרדים, דתיים ומסורתיים, הביעו זעזוע עמוק ושאט נפש מחומר הקריאה המחולק בידי מפקדת בצה"ל.

"אני לא מאמין; זה צבא העם היהודי או צבא נוצרי? זו בושה וחרפה. מה שיותר חמור, זו העובדה שכאשר הבחור היחיד שהעז לכתוב על כך למ"שקית התרעם על הנושא, היא השיבה לו, לדבריו, שהוא 'פרמיטיבי'. אם זה פרימטיביות, אני מעדיף להיות 'פרמיטיבי', כמו שאבותנו ואבות אבותינו. כל חיי הייתי בחממה יהודית, ולדברים הללו אני אמור להיחשף בצבא?"

גורם בצה"ל מסביר כי צה"ל אינו מפלה בין חייליו על בסיס דת, גזע או מין. בצה"ל משרתים חיילים מזרמים שונים וממקומות שונים שבאים עם דעות שנות איגרת זו נועדה על מנת להעמיק בקרב החיילים והמפקדים את הכרת האחר ולהסביר על החג שחיילים שיושבים לידך חוגגים ואין כאן כל כוונה לפגוע במישהו שמאמין אחרת או חושב אחרת.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גם מזעזע לראות חומר מסיונרי של הכת הרשעים הסיקריקי ומביאים השקפות ונאומיו של רבם נאסרללה ימ"ש  (ל”ת)

  יעדער סיקריק איז הפושע

 2. שלא יקראו לו צבא הגנה לישראל!!! אלא לכל העמים....בלה בלה....  (ל”ת)

  יאיר

 3. צא מה"חממה"  

  אוביקטיבי

 4. כולם שם רשעים ואכזריים  

  גויים שכאלה

;