1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

גפני לשגריר: "עמדת היהדות החרדית - נגד התגרות באומות"

יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני נפגש עם שגריר בריטניה בישראל, ושוחח עימו על התפיסות המדיניות של הציבור החרדי • גפני הדגיש בפני השגריר את המחויבות של החרדים לשלום ולניסיונות למנוע את שפיכות הדמים באזור
עקיבא ווייסב' שבט תשע"ו 12/01/2016 07:17

גפני, צילום: פלאש90 גפני, צילום: פלאש90

בפגישה מיוחדת שקיים יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני עם שגריר בריטניה החדש בישראל דיויד קוורי, סקר גפני בפני השגריר את עמדות היהדות החרדית ואמר כי ישמח לפעול בשיתוף פעולה כפי שעשה ונהג בעבר עם השגרירים הקודמים לפניו בתפקיד.

השגריר החדש ציין בפני גפני כי אכן שמע על הקשר שהיה לו עם קודמו בתפקיד, השגריר מתיו גולד, אשר היה הדוק וחיובי, וכי ישמח גם הוא להכיר היטב את המגזר החרדי המהווה חלק משמעותי מהציבוריות הישראלית.

גפני אמר לשגריר כי לאורך כל השנים, היהדות החרדית הביעה את התנגדותה להתגרות בעמים ותמכה בקידום מו"מ מדיני זהיר, "אנחנו מאמינים שההנהגה הפוליטית צריכה להיות זהירה ומתואמת יותר עם המדינות שהן ידידות לישראל כמו ארה"ב, גרמניה ובריטניה, ויש להדק את הקשרים ולא להגיע לעימותים מדיניים פומביים", אמר גפני הוסיף ואמר כי הציבור החרדי תומך בניסיונות הבינלאומיים הנעשים על מנת למנוע שפיכות דמים באזור.

גפני ציין בפני השגריר את החקיקות המרכזיות שהוביל בשנים האחרונות בנושא כלכלה וחברה, רווחה וחינוך, איכות הסביבה, ובתחומים רבים נוספים יחד עם נציגי הציבור החרדי, וציין כי היום כל הציבור בישראל כבר יודע שנציגי "יהדות התורה" אינם דואגים רק לציבור החרדי בלבד אלא לכלל הציבור, וכיום בניגוד לעבר גם הציבור רואה ונחשף לכך.

השגריר ציין ואמר כי שמע רבות על עולם החסד של הציבור החרדי ועולם התורה הענף, וח"כ גפני הציע שיבקר ויכיר את הציבור החרדי מקרוב יותר . "אנו מצדנו כמובן נשמח לסייע ולשתף עמכם פעולה, כפי שעשינו בעבר".


גפני והשגריר
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בשיטה הזאת גרמת בינתיים ל-2000 נרצחי אוסלו ולגירוש יהודים. זה היהדות???  (ל”ת)

  יהדות?

  • הכיבוש בעזה בין הערבים הוא הגורם לכל הצרות. ברוך ה' שפינו אותם 

   אסור להתגרות

 2. שלום עם מי?  (ל”ת)

  מוטי

 3. היהדות החרדית אינה מחוייבת לתורה  (ל”ת)

  nni

 4. הציבור החרדי??  

  שלום

 5. הסביר שהחרדים נגד הקמת המדינה, והתנצל על שהם בממשלה.  

  שריר

 6. כבר שלש פעמים הצבעתי במערכת הבחירות עבור יהדות התורה  

  מאיר

 7. קריית ספר ההתנחלות  

  פיני

 8. גפני מוכן שאחרים ישפכו הדם עבורו  (ל”ת)

  יוסף

 9. נגד התגרות אבל כסף לזלול יום ולילה,  (ל”ת)

  ג'פני-ם

 10. האם גפני משח את עצמו למלך החרדים?  

  ברוך

;