ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024

דרעי ביטל תושבות של ארבעה מחבלים

שר הפנים אריה דרעי ביטל תושבות לארבעה מחבלים שביצעו פיגועים רצחניים בשכונת ארמון הנציב בירושלים

דרעי. צילום: פלאש 90
דרעי. צילום: פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, ביטל את תושבותם של ארבעה תושבי קבע ממזרח ירושלים, אשר ביצעו פיגועים בשכונת ארמון הנציב, אחד בערב ראש השנה האחרון והשני כמה שבועות לאחר מכן.

שלושה מהתושבים - אלוליד פארס אטרש, מוחמד סלאח אבו כף ועבד דוויאת - ביצעו מעשה טרור רצחני בספטמבר 2015, ערב ראש השנה האחרון. השלושה יידו אבנים על כלי רכב הנהוגים בידי יהודים בציר תנועה מרכזי בירושלים וזאת כ"פעולת תגמול" והזדהות עם הנעשה בהר הבית. בהמשך, רגמו השלושה באבנים כלי רכב שנסעו בציר התנועה המרכזי בירושלים. כתוצאה ממעשים אלו נהרג אזרח ישראלי, אלכס לבלוביץ, ונגרמה חבלה חמורה לאדם נוסף.

המפגע הרביעי לו בוטל מעמד התושבות, הוא בלאל אבו גאנם, אשר ביצע באוקטובר 2015 פיגוע ירי בקו אוטובוס 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים, במהלכו נרצחו שלושה ישראלים ונפצעו נוסעים נוספים.

עם חתימתו על ביטול התושבות עשה שר הפנים, אריה דרעי, שימוש בסמכותו לפי סעיף 11(א) לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב- 1952.

השר דרעי אמר: ״מדובר בצעד חריג אולם חומרת מעשיהם של הארבעה מצדיקה לחלוטין את החלטתי. בעת פעולות הטרור הללו ניצלו המפגעים את חופש התנועה בישראל אשר נובע מהיותם בעלי רישיון לישיבת קבע בישראל, הנושאים תעודת זהות ישראלית".

בדבריו הדגיש השר דרעי כי "מעמד התושבות מקפל בתוכו מחויבות ונאמנות בסיסית. תושבות ובוודאי תושבות קבע, אינה מעמד המעניק זכויות בלבד, ללא כל מחויבויות, וככזה, הוא מתייחס גם לחובות ולמחויבויות של מי שמחזיק בו ומבקש להמשיך ולהחזיק בו".
תושבות אריה דרעי מחבלים אלכס לבלוביץ ארמון הנציב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד