י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024

הממשלה תאשר: הוזלת המים

שר האוצר, משה כחלון ושר הפנים, אריה דרעי יביאו מחר לאישור הממשלה את הפחתת תעריפי המים לצריכה ביתית בסיסית בגובה המע"מ

צילום: פלאש90
צילום: פלאש90

הנחה בתעריפי המים בגובה המע"מ: לאחר שאושרה הצעתם להפחית את תעריפי הנסיעה התחבורה הציבורית בגובה המע"מ, שר האוצר, משה כחלון ושר הפנים, אריה דרעי יביאו מחר (א') לאישור הממשלה את הפחתת תעריפי המים לצריכה ביתית בסיסית בגובה המע"מ. לשם כך, הממשלה תניח על שולחן הכנסת תיקון חקיקה אשר יעביר כ 250 מיליון ש״ח (אשר נגבו עד כה על ידי הממשלה בגין הפקת מים) לטובת משק המים.

רשות המים קיבלה בשבוע שעבר החלטה כי כסף זה יופנה להפחתת תעריף הצריכה הבסיסי בגובה המע"מ. עם אישור החוק בכנסת יופחתו תעריפי הצריכה הבסיסית לכל משקי הבית במלוא גובה המע"מ.

שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון: "צעד נוסף במסגרת המלחמה שלנו ביוקר המחייה וצמצום הפערים החברתיים בישראל. ההפחתה בתעריפי המים מצטרפת להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית שאושרה השבוע בכנסת כמו גם לרפורמה להפחתת ביטוחי החובה והפעולות להפחתת דמי הניהול בפנסיה. המהלכים הללו יטיבו בעיקר עם מעמד הביניים והשכבות החלשות ויסייעו לצמיחת המשק"

שר הפנים ויו״ר שס, אריה דרעי:״הבטחתי במערכת הבחירות להוריד את המע"מ על מוצרי יסוד ולאחר שהפחתנו בשבוע שעבר את המע"מ על כל התחבורה הציבורית, נפחית את המע"מ על המים לשכבות החלשות. בכך נסייע להם לשלם פחות ונחסוך לכל משפחה כזאת אלפי שקלים בשנה. הבטחתי לפעול למען החלשים ואני מתחייב להמשיך בכך גם בהמשך
אריה דרעי רשות המיים ממשלת ישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד