1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

צרפת מאיימת: "נכיר במדינה פלסטינית"

שר החוץ הצרפתי הודיע כי ארצו תנסה להושיב את ישראל והפלסטינים לשולחן המו"מ, ואם ייכשל - תכיר בהם חד צדדית
עקיבא ווייס, כ' שבט תשע"ו 30/01/2016 20:16

נתניהו והשגריר הצרפתי היום, צילום: אסתי פרג' נתניהו והשגריר הצרפתי. צילום: אסתי פרג'

האיום של צרפת: שר החוץ של צרפת, לורן פביוס, הודיע ביום שישי כי צרפת עומדת להכריז בקרוב על הכרה רשמית במדינה פלסטינית בגבולות 1967, אם לא יתחדש המו"מ בין ישראל והפלסטינים.

שר החוץ פסיוס הסביר כי צרפת תנסה לכנס ועידת שלום בינלאומית בהשתתפות ישראל, הפלסטינים ומדינות ערב. אם הדבר ייכשל - ואין כל ספק שהוא ייכשל, אלא אם כן נתניהו יחליט להחליף את הרכב הממשלה שלו - צרפת תפעל באופן עצמאי בשתי חזיתות. ראשית, היא תכיר באופן רשמי במדינה הפלסטינית, ולאחר מכן היא תשקול צעדים נוספים במועצת הביטחון של האו"ם.

גורם מדיני בירושלים הגיב לדברי שר החוץ הצרפתי ואמר כי "שר החוץ של צרפת אומר מראש, כי אם יוזמתו תגיע למבוי סתום- צרפת תכיר במדינה פלסטינית. אמירה זו מהווה תמריץ לפלסטינים- להגיע למבוי סתום. כך לא ניתן לנהל מו״מ ולא להשיג שלום".

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, התייחס לאולטימטום הצרפתי להכיר באופן חד צדדי במדינה פלסטינית במידה שלא תתקיים ועידת שלום אזורית ואמר כי "מדינת ישראל לא תלך תחת איומים למשא ומתן. לא יגררו אותנו באיומים לשולחן המשא ומתן. מדינות סוברניות לא מקבלות את זה. צריך ללכת בתנאים שלנו, בקצב שלנו, מתוך ההבנה שלנו שאנחנו לא רוצים ואסור לנו ולהגיע למצב שבו ננסה לבלוע אל קרבנו 3.5 מיליון פלסטינים, אבל לא כך.

"הדבר הזה מצביע זה על ההידרדרות החמורה של מעמדנו הבינלאומי. זה לא היה קורה פעם. לא היה קורה פעם שחברה במועצת הביטחון של האו"ם מודיעה שהיא תכיר חד צדדית בפלסטינים בלי לשאול אותנו לפני כן. לא היה קורה פעם שהמכס האמריקאי היה מצטרף לסימון מוצרים. לא היה קורה פעם שהאיחוד האירופי מסמן מוצרים מישראל כולל מרמת הגולן שבה לא חי אפילו פלסטיני אחד."

יו"ר יחד אלי ישי הגיב בפייסבוק בעקבות האיום ששיגרה צרפת שתכיר במדינה פלסטינית אם לא יחודש המו"מ: "מוזר מאוד שממשלת צרפת אשר אזרחיה סובלים מהטרור האיסלאמי בוחרת להעניק גיבוי לאותם הדוגלים במאבקים אלימים. אני מציע לצרפתים לפתור את הקטסטרופה של הטרור ובעיית הפליטים בצרפת ולהשאיר את הטיפול בביטחון אזרחינו לממשלת ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ככל שהציונים רוצים להתקרב לגויים ותרבותם, הגויים מרחיקים אותם מהם.  (ל”ת)

  י.ל.צ.

  • ושקולה ישיבתה כתריג [ספרי פרשת ראה] (ל”ת)


 2. בברית בין הבתרים הובטחנו על ירושת הארץ, בכל מקרה ובלא תנאי. אשרינו שמקיים בנו הבטחתו על שיבת ציון ועל ירושת הארץ, ולא יעזור לשונאי ה'.  (ל”ת)


 3. לצרפתים עכשיו יכירו הפלסטינים ויקבלו מחמאס כמה גראדים  (ל”ת)

  כנראה דעאש לא מספיק

 4. חחחחח לא הספיק להם פיגוע המוני כשדיברו נגד הר הבית? שתחרב להם כל המדינה!  

  דשכשדגכש

 5. נראה שאפשר כבר להכריז על צרפת כמדינה פלסטינית ....  (ל”ת)

  ממש מתוסכלים...עד שעם אחד יחזור לאחד

 6. פתרון שתי המדינות הצרפתיות. אחת לבני העם הצרפתי ואחת לבני העם המוסלמי/ צרפתי. צרפת צריכה לגשת מיד לשולחן המו"מ עם המדינה האסלאמית.  (ל”ת)


 7. צרפת מדינה מקוללת. אוהבים את מי שרוצח אותם. מטומטמים  (ל”ת)

  שימי