1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

חדש ימינו: מונו רבנים לליטא ולוילנא

בעידוד גדולי ישראל מינו ועדי הקהילות רבנים חדשים לקהילת וילנא ולמדינת ליטא כולה
אלי כהן, כ"א שבט תשע"ו 31/01/2016 12:07

שששש (19)

לאחר שנים רבות ובעידוד גדולי ישראל - יש רבנים לליטא ולוילנא: רבי כלב קרעלין נבחר כרב ראשי לליטא ורבי שמשון דניאל איזקסון כרב ראשי לוילנא. הרבנים נבחרו פה אחד על ידי ועד קהילת ליטא וועד קהילת וילנא והם ייכנסו לתפקידם בעוד כשבועיים.

ראש קהילת ליטא פאינא קוקלבסקי וראש קהילת וילנא שמואל לוין ביקשו להדגיש כי כל המועמדים היו מוצלחים וראויים, אולם ההחלטה למנות את הרב קרעלין כרבה של ליטא והרב איזקסון כרבה של וילנא התקבלה בשל היכולת והעוצמה של הרבנים והיתרון המשמעותי שלהם בעבודת צוות משותפת לקומם מעפר את שארית הפליטה לגבש את הקהילות ברחבי המדינה ולייסד מוסדות תורה חינוך וחסד.

הרבנים יגיעו לישראל לקבל את ברכתם גדולי ישראל הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי.

נשיא 'ועידת רבני אירופה', רב ואב"ד מוסקבה, הגאון רבי פנחס גולדשמידט והמנהל הרבני של הועידה וראש ישיבת 'תורת חיים' במוסקבה, הגאון רבי משה לבל, בירכו את הרבנים לרגל בחירתם והבטיחו כי 'ועידת רבני אירופה' תעמוד לימינם ותסייע בידם להרמת קרן התורה, בחיזוק ובייסוד מוסדות התורה והחינוך ובטיפוח קהילות הקודש ברחבי ליטא.

הרב כלב קרעלין, נולד במוסקבה ולמד בכולל ישיבת הר"ן בירושלים. לאחר מכן כיהן כר"מ בישיבת קופנהגן בדנמרק וכיהן כרב קהילת היידלברג בגרמניה. שנים אחדות כיהן כר"מ בישיבת 'סיני' וכיהן כרב בית כנסת של 'יאנג ישראל' בארה"ב. לפני ארבע שנים נקרא לכהן כרב בקהילה בריגה, לטביה, שם גם ימשיך לכהן במקביל לליטא, והוא משמש כיום כנציג מערכת הכשרות של 'ועידת רבני אירופה' – ECK במדינות הבלטיות.

הרב שמשון דניאל איזקסון נולד בבלארוס. את לימודיו התורניים החל בישיבת 'תורת חיים' במוסקבה שם גם קיבל את הסמכתו לרבנות. לאחר מכן למד בישיבת 'עטרת ישראל' שם זכה לקרבה מיוחדת מראש הישיבה, הגרב"מ אזרחי שניבא לו עתיד כגדול בתורה. בכולל ישיבת הר"ן ובכולל לרבנים 'שבות עמי'. במשך כשלוש שנים עסק בהוראה ב'תולדות ישורון' בלימודי גמרא הלכה ומחשבה לדוברי רוסית ולמד במכון להכשרת רבנים הוראה קרוב ומנהיגות בחו"ל, 'נר לאלף'. בארבע השנים האחרונות כיהן כרבה של ויטבסק שבבאלרוס.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ושבו בנים לגבולם  


 2. הכל בהנהגת מרנן ורבנן. לחיי מרנא ורבנא מלכא משיחא קדישא הגראי"ל, ומרנא ורבנא איש הא-להים נביא הדור הגר"ח שיחיו לעלם ולעלמי עלמיא.  (ל”ת)

  ליטאי

 3. זכינו להנהגה. יש !! יש מנהיג לדור - יש !! יש הרב שטינמן לדור - יש!!! אין עוד מלבדו - אין!!!  (ל”ת)

  בני ברק

 4. גואל ראשון הוא גואל אחרון. אוהבים אותך הרב שטינמן. יחי הרב שטינמן - יחי !! יחי הרב שטינמן לעד - יחי!!!  (ל”ת)

  דגל

 5. הרב קרעלין ??????  

  יליטאי

 6. קרלין  

  מ

 7. היינו שמחים אילו חרדים היו הולכים להתגורר בהתנחלויות  (ל”ת)

  בבני ברק כנראה אין מספיק פרנסה לליטאים

 8. אל דאגה  


  • מהיכן לך מידע זה?  (ל”ת)

   מתעניין מאוד!

;