ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024

נתניהו סייר בגבול ירדן: "נקיף עצמנו בגדר"

ראש הממשלה ערך סיור בגבול ישראל-ירדן, לאורך גדר ההפרדה המוקמת בימים אלו, והסביר את הצורך החיוני בה

נתניהו מסייר בגדר. צילום: קובי גדעון, לע''מ
נתניהו מסייר בגדר. צילום: קובי גדעון, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום בגדר המזרחית (גבול ישראל-ירדן). ראש הממשלה קיבל סקירות על התקדמות בניית הגדר וערך סיור במקום. לראש הממשלה נלוו שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, הרמטכ״ל רא״ל גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד דרום אייל זמיר, מפקד אוגדה 80 תא״ל רפי מילוא וראש מנהלת הגדר תא״ל ערן אופיר.

בסיור לאורך הגדר אמר ראש הממשלה: ״אנחנו מכינים תוכנית רב שנתית, בעצם להקיף את כל מדינת ישראל בגדרות ביטחון, כדי להגן על עצמנו במזרח התיכון כפי שהוא וכפי שהוא שצפוי להיות. בנוסף לזה אנחנו גם מכינים תוכנית לסגור את הפרצות בגדר הביטחון ביהודה ושומרון. הדבר הזה עולה מיליארדים רבים של כסף, זה יהיה פרוס על שנים, אנחנו עכשיו עובדים על תעדוף, על מנת לבנות את זה בהדרגה, אבל להשלים את התוכנית הזאת לטובת ביטחון מדינת ישראל.

"היתרון של הבנייה כאן והבנייה לאורך גבול מצרים, שאין מבנים צמודי גדר, לא במרחק של קילומטר ולא שני קילומטר, שיכולים להוות פירים. בסופו של דבר, במדינת ישראל, כפי שאני רואה אותה, תהיה גדר כזאת שמקיפה את כולה. יגידו לי: זה מה שאתם רוצים לעשות, להגן על הווילה? התשובה היא כן. מה, אנחנו נקיף את כל מדינת ישראל בגדר, במכשול? התשובה היא כן, חד משמעית. בסביבה שבה שאנחנו גרים אנחנו צריכים להגן על עצמנו מפני חיות הטרף.

הגדר המזרחית עתידה להגן על שדה התעופה הנבנה בתמנע ויש בה מרכיבי תצפית. עלות בניית 30 הק״מ (מאילת עד חולות סמר) של הגדר ומיגון שדה התעופה תמנע הם 288 מיליון ש״ח.

לאחר מכן ביקר ראש הממשלה בנמל התעופה הבינלאומי הנבנה בתמנע. שם הציגו בפניו ראשי רשות שדות התעופה את התקדמות הפרוייקט.
נתניהו גדר הפרדה ירדן עלות תמנע

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד