י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024

לאחר שבע שנים: הקצאה ל'מאור התורה'

ההקצאה הממושכת ביותר לישיבה בירושלים - באה לסיומה בפעילותו של חבר המועצה מדגל התורה אליעזר ראוכברגר

לייזר רואכברגר עם ראש הישיבה הגר"א סלים (באדיבות המצלם)
לייזר רואכברגר עם ראש הישיבה הגר"א סלים (באדיבות המצלם)

לאחר שבע שנים זכתה הישיבה הספרדית 'מאור התורה' בירושלים שבראשות הגאון רבי אברהם סלים להקצאה - זאת בעקבות פעילות ממושכת של יו"ר סיעת יהדות התורה ומחזיק תיק נכסים ומבני ציבור אליעזר ראוכברגר, שהגיעה השבוע לסיומה הטוב.

הליכי ההקצאה לישיבת "מאור התורה" של קרקע בשכונת סנהדריה בירושלים, החלו לפני יותר מ-7 שנים ואף נערך במקום מעדמ הנחת אבן הפינה. אלא שבניגוד להקצאות אחרות, ההליכים בהקצאה זו הסתבכו, ובפני הישיבה הוצבו קשיים ללא הרף לאורך כל התקופה. בין היתר נוצר צורך לבצע הליך של שינוי תב"ע לשטח הציבורי המדובר, שנמשך קרוב ל-3 שנים. מנימוקים שונים דרשה העיריה גם לבצע הליך פרסום ההקצאה יותר מפעם אחת, וגם עובדה זו גרמה לעיכובים רבים בהליכי ההקצאה.

לפני כשנה וחצי פנתה הנהלת ישיבת 'מאור התורה' אל ראוכברגר, וביקשה ממנו כמחזיק תיק נכסים ומבני ציבור, להיכנס לעובי הקורה ולקדם את הליכי ההקצאה. ראוכברגר לקח לידיו את הטיפול בנושא, וקיים מאז פגישות רבות מאד עם כל הגורמים המקצועיים בעיריה, הן באגף מבני ציבור, הן באגף נכסים, היועצים המשפטיים ובאגף לחינוך חרדי, כדי ללמוד על הקשיים והעיכובים שמנעו עד עתה במשך שנים את סיום ההליכים בהקצאה.

בתקופה זו, כדי לזרז ולקדם את ההליכים שנעצרו ולפתור את הבעיות שנערמו, אף יצר תקדימים מיוחדים עבור ישיבת "מאור התורה", בסיוע ראש צוות נכסים בלשכה המשפטית בעיריה, עו"ד רונן ויניק. כל זאת על מנת לצמצם את הזמן עד אשר ההקצאה תהיה בשלה וערוכה להגיע להכרעה בוועדת ההקצאות.

לקראת ישיבת ועדת ההקצאות שהתקיימה השבוע, ולאחר מאמצים ואין ספור דיונים ושיחות שנעשו על ידי ראוכברגר לאורך שנה שלמה, הוסרו סוף סוף כל המכשולים והבעיות שמנעו עד עתה את הבאת ההקצאה לאישור, והנושא שולב בסדר היום של הוועדה וזכה לאישורה פה אחד. גם ההתנגדויות שהוצגו בפני הוועדה נדחו על ידה.

עם אישור ההקצאה הודתה הנהלת ישיבת "מאור התורה" ליו"ר הסיעה ראוכברגר על פועלו הרב למען הישיבה ועל שזכה להביא לסיום של הליכי ההקצאה אחרי 7 שנים של התרוצצויות ואכזבות חוזרות ונשנות, וכן לכל גורמי המקצוע בראשות מנכ"ל העיריה אמנון מרחב. ראש הישיבה, הגאון רבי אברהם סלים, אף ביקש להודות לראוכברגר באופן אישי ולברך אותו על פועלו המיוחד ושזכה לסייע למקום שבו מגדלים בני תורה. ראוכברגר אכן סר למעונו של ראש הישיבה, שם הודה לו נרגשות, ואיחל לו שיזכה לסייע להקמת קרן התורה בירושלים ולעוד ועוד מוסדות תורה וישיבות.
מאור התורה הרב אברהם סלים הקצאה עיריית ירושלים ישיבה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד