1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

מועצת גדולי התורה החליטה: מלחמת ללא פשרות בתנועה הרפורמית

עם סיום ישיבת 'מועצת גדולי התורה', הוחלט שלא להתמקד במקרה הספציפי של רחבת הכותל, אלא לתקוף באופן כולל ומקיף את ניסיונותיה של התנועה הרפורמית לחדור לארץ הקודש ואת הקשר ההדוק שיש לרפורמים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו
משה ויסברג, ט"ו אדר תשע"ו 24/02/2016 18:14

קובי הר צבי קובי הר צבי

לאחר למעלה משעתיים הסתיימה ישיבת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שהתכנסה היום (ד') בראשות גדולי האדמו"רים בבית 'הועד הפועל' ברחוב שומר הכותל בירושלים. בראש סדר יומה של המועצת עמדה סכנת הרפורמים, לאחר שהללו הרימו ראש בתקופה האחרונה בארץ הקודש, במה שהתבטא בין השאר בסוגיית הטבילה במקוואות ורחבת הכותל הרפורמי.

לשם כך הוזמן לישיבה רב הכותל הגאון רבי שמואל רבינוביץ', כדי לסקור בפני האדמורי"ם, את הפשרה שהושגה, כאשר אליו מתלווים חברי הכנסת של המפלגה: השר ליצמן, סגן השר פרוש, מוזס ואייכלר.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי מועצת גדולי התורה צפויה לצאת בחריפות כנגד התנועה הרפורמית וההתקרבות של ראש הממשלה לקהילות הרפורמיות, מה שהופך את 'הבעיה הרפורמית' שעד עתה סבלו ממנה יהודי ארצות-הברית, לבעיה גם בישראל. אולם ההחלטה לא תתקוף את המתווה בכותל, שהושג כזכור על פי מסלול שהתווה הגרי"ש אלישיב זצ"ל ל'רע במיעוטו'.

שניים מהאדמו"רים הביעו התנגדותם האישית לפשרה ואמרו כי הם חוששים שהדבר יגרור הידרדרות במישורים האחרים, ויפתח פתח להכרה בתנועה הרפורמית בישראל. אך עצם הזמנת רב הכותל לישיבה, כפי שחשפנו לראשונה ב'בחדרי', מלמדת על הגיבוי שמועצת גדולי התורה מעניקה לרב רבינוביץ. בימים האחרונים ביקר הרב רבינוביץ בבתי האדמורי"ם מסלונים, צאנז, בעלזא, בויאן סדיגורה.

על פי המסתמן, במסגרת המתקפה המתוכננת לא יוזכר נושא הרחבה בכותל היות ומדובר במאבק טכני גרידא וכפי שנחשף בעבר ב'בחדרי חרדים' בהרחבה, האדמו"רים הכריעו כי הכותל לבדו לא משקף את מאבק הרפורמים כולו, שהרי הבעיה הרפורמית היא רוחבית, כפי שראינו בפסיקה השערוררייתית של בג"צ בעניין המקוואות. המאבק הוא על כניסת התנועה לישראל וקבלת ההכרה הממלכתית בה חפצו.בסיום הישיבה ישבו ודנו גדולי ישראל ולאחר מכן נכנסו שוב חברי הכנסת של המפלגה לדון בנושא "עצמאות החינוך החרדי".

בישיבה השתתפו חברי המועצת האדמו"רים מגור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, באיאן, סלונים, ביאלא, סאדיגורה, והרבי מסערט ויז'ניץ שצורף זה לא מכבר למועצת גדולי התורה. האדמו"ר מויז'ניץ הצעיר והאדמו"ר ממודז'יץ שוהים בחו"ל, ולפיכך הם נעדרו מהישיבה.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרבה משלומי אמוני ישראל, יעדיפו בוודאות, כתל עם בין אדם לחבירו, ואנושיות. מאשר כתל חרדי עם............  (ל”ת)


  • לכתוב תגובות זהות עשרות פעמים ???? משועמם נמאאאסת (ל”ת)

   לא נמאאא לך ?

 2. רפורמיות-חרדיות-קראות, וכולם בכלל תינוקות שנשבו. ועל כלל ישראל מוטל לחבקם בעבותות אהבה. וישובו לדת האמת.  (ל”ת)

  דעת החזו"א.

  • קרציה מהלכת.. חלאאאס.  (ל”ת)

   אתה ממש

  • עדיף יהדות ביושר, מאשר חרדיות. (ל”ת)


  • כותב התגובה הזו שר"י. הוא גם זה שתומך בחרדקים ימ"ש. ועוד מעז לתלות בוקי סריקי במרן החזו"א (ל”ת)


 3. עם ישראל סולד מכוחניות, וחבל שהרבעס' מאיימים ומאיימים. ורק מרחיקים יותר את עם ה' מללבוש שטריימלך' ............  (ל”ת)


  • עלוקה !! 3 תגובות הזויות כתבת. נמאס ממך קרצר. (ל”ת)

   אתה ממש

 4. צחוק בצד  (ל”ת)

  הרשטיין

 5. לצאת בגלוי נגד הרפורמים  


  • לא כדאי להרבות מחלוקעס' בין שבטי ישראל, עדיף לקרב. מלצאת כל היום נגד ונגד ולהלחם...יוצא פונוביז' ודומיו. (ל”ת)


 6. יאמר לשבחו של הרב דוד לאו שזעק על מה שנקרא פשרת הכותל  

  משה אדרת

 7. החלטה מנהיגותית מדרגה ראשונה מזל שיש לננו מועצת....שמורה לתקוף בחריפות...  (ל”ת)


 8. ההחלטה העיקרית להמשיך לשבת על כסאות ולינוק את חלבה של המדינה.  (ל”ת)

  צ'למר

 9. לא יכולים להחליט החלטות מעשיות ללא המניג היחיד והאחד !! יש !! יש מנהיג לדור -יש!! יש הרב שטיינמן לדור -יש !! אין עוד מלבדו - אין אין !!!!  (ל”ת)

  בני ברק

 10. "מלחמה ללא פשרות ברפורמים..." ומה בדיוק יעשו החכ"ים החרדיים,יפרשו מהממשלה לאות מחאה ?!  

  סמי מפ"ת

;