1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

החלה מסירת מערכת היירוט 'שרביט קסמים' לחיל האוויר

מערכת היירוט החדשנית והמתקדמת מסוגה בעולם תימסר בשבועות הקרובים לידי צה"ל ותיכנס לשימוש מבצעי
אלי שלזינגר, כ"א אדר תשע"ו 01/03/2016 16:51

אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

לאחר סדרת הניסויים המסכמת במערכת היירוט המתקדמת 'שרביט קסמים', שהושלמה בהצלחה בחודש דצמבר האחרון, מנהלת "חומה" במפא"ת (המינהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) של משרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA), החלו במסירת רכיבי המערכת המרכזיים לידי חיל האוויר.

תהליך המסירה מתנהל באופן מדורג, על-פי תכנית הפיתוח של מערכת "שרביט קסמים", והוא צפוי להימשך מספר שבועות. בשלב הראשון החלו מנהלי הפרויקט מטעם מנהלת 'חומה', יחד עם התעשיות הביטחוניות ובראשן הקבלן הראשי- חברת רפאל, במסירת מערכות היירוט, השו"ב והמכ"מ. בתקופה הקרובה יבוצע תהליך סדור של בדיקות קבלה של כלל רכיבי המערכת, עד להכרתזה הסופית כמבצעית על-ידי חיל האוויר.


מ"מ ראש מנהלת חומה במפא"ת שבמשרד הביטחון, אל"מ אבירם חסון, בכנס 'ניו טק' לפיתוח יכולות צבאיות

מערכת "שרביט קסמים" נחשבת למערכת החדשנית והמהפכנית ביותר במשפחת מערכות היירוט בעולם. מערכת זו, אשר תהווה לךק ממערך ההגנה הרב שכבתית, שמפתחת מנהלת 'חומה' במפא"ת בשיתוף חיל האוויר, תאפשר להתמודד ביעילות רבה יותר עם מגוון רחב מאוד של איומים קיימים ועתידיים על מדינת ישראל. מערכת "שרביט קסמים" תעניק שכבת הגנה נוספת מפני טלים ורקטות לטווח קצר ובינוני (בדגש על איומים מדויקים), וכן תוסיף הזדמנויות יירוט למערכת נשק ה"חץ". בכך תאפשר המערכת את עיבוי מערכת ההגנה על מדינת ישראל פני איומי הטילים והרקטות.

הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק "שרביט קסמים" הינה חברת רפאל, אשר פועל בשיתוף חברת "Raytheon" האמריקנית. מכ"מ ה-MMR פותח ע"י אלתא- חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית. את מערכת השליטה והבקרה "שקד זהב" פיתחה אלישרא מקבוצת אלביט מערכות.

ניסוי היירוט המסכם במערכת, לפני כחודשיים. צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;