1. עמוד הבית
 2. מחשבים ואינטרנט
 3. אונליין

נתון מדאיג: דו"ח ההסתה לחודש האחרון

כמה קיללנו, איימנו, העלבנו והפצנו שנאה בחודש האחרון? לא תאמינו מה המספרים • עליה תלולה בשימוש במילה "פרזיט"
אלי יעקובי, כ"ב אדר תשע"ו 02/03/2016 12:17

הפיגוע בשער שכם. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 אלימות שוטרים כלפי מפגין חרדי, צילום: אביר סולטן, פלאש90

דו"ח השנאה החודשי של קרן ברל כצנלסון, היוצא כנגד תופעות של הסתה, הדרה וגזענות, מנטר החודש אחר השיח ברשתות בחודש פברואר - 10 אחוזי הסתה נגד חרדים, מה ששם אותנו במקום הרביעי של המגזר הנתון להסתה ביותר, יצויין כי באופן כללי אחוז ההסתה נגד חרדים עומד על 12 אחוז, במקום השני - מיד אחרי הערבים.

דו"ח השנאה, אשר ספר החודש 472,257 שיחות שנאה והסתה ברשת, מנטר, בכל רגע נתון, כחצי מיליון שיחות ב-7 מיליון פלטפורמות בעברית, באמצעות חברת המחקר Vigo. הדו"ח עקב אחר עמודי פייסבוק, טוויטר וטוקבקים באתרים.

מדובר על עלייה של 10% בכמות שיח השנאה ביחס לינואר, במהלכו נספרו 427 אלף שיחות שנאה והסתה. מתוך כלל שיחות אלו - 12,420 גולשים יצאו בקריאה של ממש לאלימות (לרצוח, לתקוף, לדקור, לדרוס או לשרוף).

מי "חוטף" הכי הרבה? כפועל יוצא מהיקף השיח בתקשורת וברשתות על נושא הטרדות נשים, עלה היקף שיח שנאת הנשים. 40% מכלל שיח השנאה ברשת הופנה כלפי ערבים. במקום השני השמאלנים, השיח האלים ברשת נגד מגזר זה עומד על קצת יותר מ-10% מכלל שיח ההסתה.

ההסתה נגד חרדים בפברואר עמדה על 10 אחוז - המקום הרביעי, בעוד באופן כלל אחוז ההסתה נגדם על 12 אחוז, והם במקום השני, מיד אחרי הערבים.

במרכז אומרים כי "בניתוח איכותני עלה כי נספרה עלייה של 32% בשימוש במילה פרזיט כלפי חרדים. הכל מופיע באתר הדו"ח ומתעדכן מדי שעה עגולה". את הפער בין החודשים הם מסבירים, "האחוזים ו"המילים הרעות" משתנים מדי יום בהתאם לפרשיות שעולות לכותרות ואירועי היום".

היכן נמצאת עיקר ההסתה? גם החודש עיקר שיח ההסתה נספר בעמודי פייסבוק מרכזיים ופעילים ולראשונה מזה חודשים מודח "הצל" מפיסגת הזירות בהם מתקיים שיח ההסתה. במקום הראשון - עמוד הפייסבוק של האח הגדול ישראל עם 7604 אמירות שנאה.

האח הגדול מככב שוב ברשימת הפלטפורמות עם שיח הסתה, קללות ואמירות גזעניות, הפעם בפורום הרשמי של האח הגדול באתר תפוז, שנמצא במקום השלישי עם 5696 אמירות הסתה. ולראשונה בדירוג – אתר גלובס עם 3710 אמירות שנאה, שמציבות אותו במקום ה-7 בדירוג. הצל במקום השני עם 6434 ביטויי הסתה, גזענות ואלימות המהווים ירידה של 30% ביחס לחודשים קודמים.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל יהודי סולד ומתעב דרכי כת העמלקי הסיקריק שרצונם להחדיר דת רבם נאסרללה ימ"ש. ומכריזים סיקריק לא יהודי, ושיאבדו מהעולם ככל שונאי ישראל  (ל”ת)

  פרידמן הסיקריק

  • מסכן מתוסכל צומיסט (ל”ת)

   בני ברקי

 2. גדולי ישראל ראו בעיני הבדולח את הנולד.  

  שריר

  • שריר! ראש עקום אקרימע קאפ בלע"ז (ל”ת)


  • אבל פספסו את ליל הבדולח...אז אולי לא כל כך גדולים (ל”ת)

   שר

 3. אין כזה דבר שנקרא הסתה נגד חרדים/דתיים  

  סולטנה

 4. מה לגבי הסתם של חרדים כלפי חילונים ורפורמים???  (ל”ת)

  שר

  • לא נמצאו נתונים בנושא זה.. 

   מ

 5. אתם הגורמים היחידים לכל הענין הזה אז אל תבכו  

  יצחק אזוט

 6. כמה מתוך דברי ההסתה המדוברים היו באתר זה???  

  החכם

 7. אין כאן חידוש, הציונים מאז ומעולם שנאו את התורה!!!  


;