1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

החשש: משרד החינוך ידרוש לשלוח תלמידים חרדים למסגדים וכנסיות

חוזר מנכ"ל שנשלח לאיגוד הת"תים והגיע לידי 'בחדרי חרדים', מציג תוכנית לשלוח תלמידים לביקורים במסגד וכנסייה • החשש: החוזר יהפוך לכלל מחייב כפי שאירע בעבר • מחר יקיימו עשרות מנהלים פגישת חירום עם סיעת יהדות התורה בכנסת
עקיבא ווייסכ"ו אדר תשע"ו 06/03/2016 23:59

משרד החינוך. צילום: אורלי כהן, פלאש90 משרד החינוך. צילום: אורלי כהן, פלאש90

ליבה בכנסייה: אחרי תקופת רגיעה בין החרדים לשר החינוך נפתלי בנט, מסמך חדש שהגיע לידי מנהלי איגוד הת"תים, מעורר סערה, כל דווח ל'בחדרי חרדים'.

מחר מסתמן כי יחודש המאבק של המגזר החרדי, במחוז החרדי במשרד החינוך ובשר החינוך האחראי על המחוז, לאחר שמסמך שנשלח לאיגוד הת"תים עורר חששות.

בישיבת סיעה יהדות התורה המיוחדת שתערך מחר (ב') בשעות הצהריים עומדים להשתתף עשרות מנהלי תלמודי תורה מרחבי הארץ, שיביעו את מחאתם על התערבותו של המחוז החרדי במשרד החינוך בתכני הלימוד.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי ביוזמת איגוד מנהלי הת"תים יגיעו מחר להשתתף בישיבת סיעת יהדות התורה השבועית כ-40 מנהלי תלמודי תורה מרחבי הארץ, בכדי לדון עם חברי הכנסת בטענות להתערבות של המחוז החרדי במשרד החינוך.

גורם בכיר המעורה בפרטים מסביר ל'בחדרי חרדים' כי אחת הבעיות שמחולל המחוז החרדי, היא עצם קיומו והצורך של אנשיו להצדיק את תפקידם. כדוגמה הוא מציין את המקרה העומד על הפרק כעת. "יש חוזר מנ"כל המחייב העוסק בנושא תוכנית הליב"ה להכרת המולדת, והכולל את תוכניות הטיולים לכלל מוסדות החינוך, ומכיל בתוכו גם סיורים בכנסיות ומסגדים.

"מדובר במסמך שאינו מיושם במגזר החרדי, והיינו במגעים עם גורמים במשרד החינוך כדי להתאים מסמך כזה למגזר, בלי סיורים חלילה במסגדים וכנסיות ובלי 'ערכי לאום' מוקצנים. אלא שאז בא אדם שמונה לנושא במחוז החרדי והתחיל לקדם קורס השתלמות לרכזי טיולים על פי החוזר הקיים. המשמעות, מנסיוננו המר, כי החוזר יישאר על כנו ויהפוך לחובה, כמו כל נושא אחר בעבר, ובשלב הבא יידרשו הת"תים לשלוח את הילדים רח"ל לכנסיות ומסגדים באופן מחייב".

לכן, כבר בשלב זה יוצאים מנהלי המוסדות למאבק במחוז החרדי, כאשר קיימת חשיבות רבה למפגש 40 המנהלים עם חברי הכנסת. "חשוב שהנציגים ישמעו מכלי ראשון את הטענות להתערבות בחינוך החרדי והמצוקות שלהם בניהול המוסדות ביום יום".

ממשרד החינוך נמסר ל'בחדאי חרדים': "המשרד אינו מעורב במסלולי הטיולים. בהשתלמויות המדוברות אין כל עניין שנוגע לתוכן ולמסלולים, אלא בעיקר בנושא בטיחות וביטחון".הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הצד השווה בין רבים ממנהלי המוסדות החרדים לבין מנהלי המסגדים והכנסיות,  

  בס"ד - יהודי

  • איזה תירוצים יפים... העיקר שאפשר לשלוט.. ולא לקבל מי שאין ידו משגת.....מתחת לשולחן........... (ל”ת)


 2. נראה יותר ש"איגוד מנהלי הת"תין" צריך להצדיק את קיומו  

  שמש

  • למישיש בעיות עם הניהול היום.... הבן של......הוא ראש כולל. וידוע שהחותמים לו הוראות קבע משמעותיות. הבעיות ב"חינוך של צאצאיו "נעלמות" ולפ (ל”ת)


 3. ולשלוח תלמידות בית יעקב הר נוף לגבעת התחמושת מותר??  


  • למגיב 3  


  • כן, מותר! אין נזק רוחני בלשמוע סיפור מלחמה, להיפך (ל”ת)

   מעורר הודיה להשם

 4. מי יושב על תקן שר החינוך ?  (ל”ת)

  אהבל

 5. חבורת אידיוטים מרושעים ונוכלים  


  • מגיב 3  


 6. מישרעד החינוך  


 7. להלחם על ילדים חרדים...? מה עם שאר ילדי ישראל? דמם הפקר?  (ל”ת)

  asda

 8. בעל המאה הוא בעל הדעה.  

  שריר

 9. טוב מאד למה לא מה יקרה שיראו עולם אחר קצת  (ל”ת)

  יצחק אזוט

 10. כבר אמר גדול הדור בית של גוים. בראש המחנה המכונה לאומי  

  יוסף

  • שמניקות חרדיות שאוכלות עוף עם אנטיביוטיקה בבת קודש 

   חשש יותר גדול

 11. עד מתי תעוותו את הכתוב.  

  ירושלמי

 12. מגיב 5 כלכך צודק !! בחינוך ממלכתי דתי או בתורני לאומי מעולם לא ביקרו במקום גויים  

  מדויק

;