1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. נדל"ן

מיצד: נחנך מקווה טהרה לגברים

המעמד התקיים בהשתתפות רב היישוב, השר לשירותי דת, ראש המועצה האזורית ואישי ציבור נוספים • בניית המקווה הושלמה בצל תנופת ההתפתחות ביישוב עם בניית עשרות דירות על ידי חברת 'אריאל יזמות'
אלי כהן, כ"ז אדר תשע"ו 07/03/2016 15:35

עעעעבמעמד רב רושם ובראשות רבנים, שר הדתות ואישי ציבור נחנך ברוב פאר והדר מקווה הטהרה החדש לגברים ביישוב החרדי מיצד.

בשנתיים האחרונות פעלה קבוצת אברכים מתושבי היישוב על מנת להקים מקווה טהרה ביישוב, ורתמו למשימה בין היתר את המועצה האזורית גוש עציון ואת המועצה הדתית שהטו אף הם שכם לפעילות ופעלו להקמת מקווה הטהרה. לאחר העבודות המאסיביות על פי מיטב השכלולים בירכו השבוע על המוגמר.

באירוע השתתפו רב הישוב הרה"ג ישראל גולדשטיין, השר לשירותי דת ח"כ דוד אזולאי, ראש המועצה דוד פרל, סגן ראש המועצה משה סוויל, טוביה לבקוביץ הבעלים של חברת אריאל יזמות, חבר המועצה אלי' רוזנברג, מזכיר היישוב אלחנן פרומר ותושבי היישוב.

בדברי פתיחה כובד רב הישוב הרה"ג ישראל גולדשטיין שהזכיר את מעמד הנחת אבן הפינה ועל המאמץ המשותף של כלל התושבים שהודות להם נבנה מקווה הטהרה.

השר לשירותי דת ח"כ דוד אזולאי התכבד אף הוא לשאת דברי ברכה וסיפר כי עם כניסתו לתפקיד הדגישו בפניו הרבנים כי "הבא ליטהר מסייעין בידו", וגילה כי קיבל מרבותיו הוראה לפעול להקמת מקווה ובית כנסת בכל יישוב בו הוא לא קיים.

ראש המועצה המקומית מר דוד פרל ציין בדבריו כי על אף שבדרך כלל אין המועצה מתקצבת מקווה טהרה לגברים, אך לאור הרצון הרב מצד תושבי היישוב, לא יכול היה לעמוד מנגד.

בהמשך נשא דברים מר טוביה לבקוביץ הבעלים של חברת אריאל יזמות שציין בדבריו את הסייעתא דשמיא הרבה שזוכה לו היישוב. "במשך זמן קצר נמכרו עשרות דירות חדשות ביישוב, הודות לברכתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל" אמר.

גם מזכיר הישוב אלחנן פרומר נשא דברי ברכה "מה שמאפיין את ההצלחה של היישוב מיצד היא הקהילה הגדולה של ציבור בני תורה אברכים שכבר גרים במקום, ואנו נרגשים לקראת המשך התפתחות היישוב".

עם סיום המעמד סיירו הנוכחים ברחבי היישוב, ובתלמוד התורה שעומד תחת נשיאותו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן. השר לשירותי דת דוד אזולאי הביע את התרשמותו החיובית מהתפתחות היישוב, ובירך על כניסתם של עשרות דיירים חדשים בקרוב.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יישוב חרדי ליטאי מקסים.  (ל”ת)


    • טיילתי שם, מיוחד............ (ל”ת)


;