י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024

פועלים מציג: אין צורך לזכור סיסמאות

לראשונה בישראל: כניסה לאפליקציית חשבון בנק בזיהוי קולי בלבד – בלי סיסמה • אינפורמטיבי

צילום ארכיון: פלאש90
צילום ארכיון: פלאש90

בנק הפועלים ממשיך להוביל את מהפכת השירותים הדיגיטליים בבנקאות, ומשיק חידוש טכנולוגי ראשון מסוגו במערכת הבנקאית: אפשרות כניסה לחשבון המשתמש באפליקציה באמצעות זיהוי קולי בלבד.

מדובר בקפיצת מדרגה טכנולוגית ראשונה מסוגה בישראל: לקוח בנק הפועלים יכול למשוך מזומן מהבנקט בלי לזכור שום סיסמה – לא את סיסמת ניהול החשבון ולא את סיסמת כרטיס המשיכה. הלקוח יכול להיכנס לאפליקציית ניהול החשבון עם זיהוי קולי בלבד, ולמשוך באמצעות האפליקציה מזומן מהבנקט ללא כרטיס.

חידוש זה מתווסף לשירות קיים המאפשר זיהוי קולי בשירותי "פועלים בטלפון", כך שלקוחות המתקשרים למוקד הטלפוני של הבנק יכולים להזדהות ללא צורך בהקלדת סיסמה. כלומר, הזדהות קולית באפליקציה משלימה למעשה רצף של שימושים בחתימה קולית בכל הערוצים, תוך אפשרות להתנהל מול הבנק בסמאטרפון באמצעות זיהוי קולי ובלי לזכור שום סיסמה.

אמצעי הזיהוי החדש עושה שימוש בטכנולוגיה של מידע ביומטרי ומבטיח שמירה מלאה על סודיות המידע הפיננסי. אמצעי הזיהוי הזה מצטרף לאפשרות של כניסה לאפליקציה באמצעות זיהוי ביומטרי בטביעת אצבע (קיים במכשירי אייפון 5S ומעלה), שהושק על ידי בנק הפועלים בסוף 2015.
זיהוי קולי מסוג זה הושק בשבוע שעבר גם על ידי בנק HSBC, והוגדר על ידו כמהפכה הגדולה ביותר בבריטניה של טכנולוגיית אבטחה קולית ביומטרית.

מ. ספקטורובסקי-ששון, מנהלת אגף בנקאות ישירה בבנק הפועלים: "בנק הפועלים רואה בשירותי הדיגיטל והמובייל כלי מרכזי שמאפשר ללקוחות לעקוב אחר חשבונותיהם, לתכנן את התנהלותם הפיננסית ולבצע מגוון פעולות בנקאיות. התנהלות באמצעות חתימה קולית היא מהפכה של ממש שמשכללת את חוויית השימוש באפליקציה ומהווה צעד חשוב בדרך להפיכת השימוש בקול לאמצעי מרכזי בהתנהלות היום-יומית שלנו".

עדי קפלן, מנהל אגף הפיתוח בבנק הפועלים: "טכנולוגיות זיהוי קולי/דיבור הופכות נפוצות יותר ויותר בשנים האחרונות, בזכות התרחבות השימוש בשירותים חדשניים כגון Siri, העוזרת האישית של חברת Apple. הטמעת טכנולוגיות אלו בבנק הפועלים תאפשר לנו להוביל מהפכה טכנולוגית שמאפשרת ללקוחות לקבל מידע ולבצע מגוון פעולות באמצעות הקול/הדיבור בלבד וללא הקלדה".
בנק הפועלים זיהוי קולי אפליקציה משיכת מזומנים מידע

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד