1. עמוד הבית
  2. תיירות
  3. חדשות תיירות

בשילה הקדומה נערכים לאלפי משפחות חרדיות שיבקרו בבין הזמנים

במרכז המבקרים ייהנו המטיילים מחיזיון אור קולי מרתק, סדנאות יצירה, סיורים מודרכים בתחנות בני ישראל ופינת ליטוף לצד תחושת ההיסטוריה האופפת את האתר שבו קיימה חנה את תפילתה הידועה
אלי כהן, ל' אדר תשע"ו 10/03/2016 00:03

_imagebank_orig_orig_7AB922C86F75450EBD31494DDA2069D3.jpg

באתר שילה הקדומה המשלב הנאה ולימוד ההיסטוריה היהודית המפוארת, נערכים לקליטתן של אלפי משפחות חרדיות בימי בין הזמנים של חודש ניסן ובחול המועד פסח.

באתר שילה הקדומה שמשלב הנאה עם מפגש בלתי אמצעי עם עיר המשכן והמקום שבו החלו היהודים לשמור את כל המצוות התלויות בארץ.

בשילה התאסף כל העם במטרה לבנות משכן קבע לארון הברית, ולייחד מקום לעבודת הקורבנות וכאשר הגיעו בני ישראל לשילה זכו לקיים את כל המצוות התלויות בארץ כמו מעשרות, שמיטה וכדומה. בשילה אף חולקו נחלות בני ישראל וזהו המקום שבו העתירה חנה בתפילתה.

באתר המבקרים שילה הקדומה נמצאים שרידיה של העיר שילה המקראית, ובימים אלו מתנהלות חפירות ארכיאולוגיות על מנת לחשוף עוד מהתוואי של העיר ולזכות לחזות איך נראתה העיר בזמן יהושע בן נון.

במקום המשכן אף ערכה חנה את תפילותיה שהותירה את חותמה בתפילות העם היהודי לדורותיו. תפילת הלחש שמתפללים עד היום בבתי הכנסת ברחבי העולם כולו נלמדת מתפילתה של חנה: "רק שפתיה נעות וקולה לא ישמע".

מלבד המימד ההיסטורי קיימים בשילה הקדומה מגוון אטרקציות חווייתיות כאשר המבקרים יכולים לצפות בחיזיון אור קולי במגדל הרואה כשהחיזיון מוקרן על גבי זכוכיות על רקע הנוף הבראשיתי. כן קיים באתר רחוב המלאכות הקדומות במסגרתן ניתן להשתתף בסדנאות ולחזות ברבות מהמלאכות שנהגו בעבר כמו בית אריגה לטווית צמר, כדרות – יצירת כדים, יצירת חלילים ועוד. בנוסף ייהנו המבקרים מסיורים מודרכים באתר הקסום.

במהלך חול המועד יתקיימו ירידי אומנים, שחקנים, נגנים ברוח עבודות המשכן וההיסטוריה היהודית. כמו כן ייערך סיור וירטואלי במשקפי תלת מימד במשכן.

המבקרים באתר שילה הקדומה ייהנו אף מפינת ליטוף, תחנת מידע ומזנון בכשרות מהדרין. אפשרות נוספת ניתנת בטיולי ריינג'רים ואופניים למעיינות באזור שמצוי בנוף בראשיתי קסום.

אבי רואה ראש המועצה האזורית מטה בנימין מסכם: "כפי שעשינו בעבר, במהלך חופשות בין הזמנים וימי חול המועד, בהם פקדו את האתר משפחות חרדיות רבות מכל הריכוזים החרדיים, כך אנו עושים גם השנה ונערכים לקלוט את אלפי המשפחות שיגיעו מכל רחבי הארץ, וייהנו מתכנים עשירים המותאמים גם למגזר החרדי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עד כיבוא שילה  


    • בוויכוח בין האריז"ל, לסטמר, אני מעדיף להאמין לאריז"ל. שקבע [בספרו וצדיק יסוד עולם-על רות-עה"פ וגאלתיך אנוכי חי ה' שכבי עד הבקר] שיום ה' (ל”ת)


    • פוליטיקה היא עבודה זרה - השמר לך. 

      ברוך

;