י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024

נחמיאס ורבין: לזמן את הרשל"צ לשימוע

גם במחנה הציוני תוקפים את דברי הגר"י יוסף על הרג מחבלים: "השר צריך לומר לרב לא לגלוש לביקורת מכוערת על הרמטכ"ל"

הראשל"צ. צילום: יעקב כהן
הראשל"צ. צילום: יעקב כהן

המתקפה על דברי הראשון לציון בשיעורו השבועי אמש (מוצ"ש), בדבר החובה להרוג מחבל חמוש בסכין, נמשכת: ח"כ איילת נחמיאס ורבין מהמחנה הציוני תקפה את הרב בבוטות וטענה כי: "טוב יעשה הרב הראשי אם יתרכז בענייני דת וימנע מלהשיא עצות לרמטכ"ל. מדינת ישראל לא מינתה את הרב יוסף, שכלל לא שירת בצבא - ליועץ לביטחון לאומי!"

ורבין לא הסתפקה בזה והטיחה עוד: "ראוי ששר הדתות אזולאי יבהיר לו לאלתר שראוי להתרכז אך ורק בתחומי הרבנות ולא לגלוש לביקורת מכוערת ומסיתה כנגד הרמטכ"ל. בכלל הגיע הזמן שנפסיק לשמוע מרבנים ראשיים ורבני ערים הערות על ציבורים שונים ובעלי תפקידים ציבוריים שאינם רלוונטיים לתחום עיסוקם. אם לא יתנצל הרב על דבריו יש לקרוא אותו לבירור ולהבהיר לו היטב כי התנהגותו פוגעת במדינה וכי חריגה מתחומי אחריותו תביא לסיום תפקידו״.

כזכור, מוקדם יותר התבטא ח"כ עופר שלח מ'יש עתיד': "הרב יצחק יוסף, שבגיל שבו צעירים ישראלים מסכנים את חייהם בשירות צבאי עסק בעריכת ספריו של אביו, מתיימר לפסוק בנושאים של מוסר לחימה ואף קורא תיגר על הרמטכ"ל. את הצבא יובילו רק מפקדיו, ואל לרבנים לנסות להחליף אותם".

לעומתם, הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ': "החלקתם על הראש? הראשון לציון הרב יצחק יוסף חזר בדרשתו על המוסר היהודי בן אלפי השנים- הקם להרגך השכם להורגו. רק בשבוע שעבר הובהר בסקר שהתפרסם שרוב העם בישראל, בריא, ומזדהה עם העיקרון המוסרי החשוב הזה. יועילו בטובם המתחסדים והמגנים לנשום נשימה עמוקה ולא לתקוף את המובן מאליו. ידע כל מחבל המרים יד על יהודי, דמו בראשו".

כזכור, אמש אמר הראשל"צ הרב יצחק יוסף: "אם מחבל מגיע עם סכין ביד, מצווה להרוג אותו כמו שכתוב הבא להורגך השכם להורגו. לא להתחיל לפחד שיעשו עליו אחר כך בג"צ, או שיבוא איזה רמטכ"ל ויגיד משהו אחר, לא צריך לפחד".

בדבריו הוסיף הגר"י יוסף: "ברגע שהמחבל יודע שהוא בא עם הסכין ולא חוזר חי זה ירתיע, לכן המצווה להרוג אותו".

הראשל"צ הגר"י יוסף אתמול בשיעורו
הבא להורגך: הראשל\"צ מצווה להרוג מחבלים
נחמיאס ורבין הראשון לציון הרג מחבלים טרור המחנה הציוני

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 19 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד