1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

מודיעין עילית: ראש העיר סייר ב'טרם'

עם פתיחת מיון 'טרם' במודיעין עילית סייר ראש העיר יעקב גוטרמן במיון והתעדכן על מאות התושבים שכבר חסכו את הפניה לבתי החולים
אלי כהן, ז' אדר ב תשע"ו 17/03/2016 07:35

טרם באר שבע

סיור תועלתי ורב רושם ערך ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן במיון 'טרם' החדש בעיר יחד עם מנהל הסניף נחום גיטלר, עם פתיחתו לאחרונה ולקראת השקתו הרשמית בקרוב.

כשבוע עבר מאז פתיחתו של מיון 'טרם' במודיעין עילית, ובקרב בכירי העיר מציינים בסיפוק את המהפכה שחלה בתחום הרפואה הדחופה בעיר עם פתיחת המיון שמאפשר לתושבים רבים לחסוך זמני ההמתנה הארוכים המאפיינים את חדרי המיון.

לדברי ראש העיר יעקב גוטרמן: "פתיחתו של מיון 'טרם' בעיר הינה בשורה גדולה עבור תושבי העיר שעד היום לא זכו למענה מקצועי מיטבי בתחום הרפואה הדחופה. אני מברך את שר הבריאות הרב יעקב ליצמן שפעל רבות להוציא לפועל את היוזמה הברוכה כחלק מחזונו לנגישות הרפואה, וכמובן לרשת 'טרם' ולמנכ"ל מר נתן אפלבאום שידועים במהפכה שחוללו בכל עיר אליה הגיעו. בחירתו של הרב נחום גיטלר למנהל הסניף יחד עם דר' ברוך ברזון מומחה לרפואה דחופה למנהל הרפואי של המיון בעיר, תביא ללא ספק לתוצאות מיטביות למען תושבי העיר, בתקווה שהמיון יידרש אך ורק לטפל באירועים משמחים".

מאז פתיחתו של המיון פקדו אותו מאות מטופלים מקרב תושבי העיר, אשר נהנו מהשירותים המגוונים הניתנים במסגרת המרכז בידי בכירי אנשי המקצוע הרפואיים כאשר במיון מעטפת רחבה של שירותי מעבדה, רנטגן והדמיה, לצד טיפולים מגוונים הניתנים בידי רופאים בכירים. רוב רובם של המטופלים חסכו עם הגעתם ל'טרם' את ההגעה לחדרי המיון הסואנים.

כך אירע גם לילד שהגיע מלווה בהוריו, זמן קצר לפני כניסת השבת, כאשר הוא סובל מחבלות ושברים. לאחר טיפול מהיר ומקצועי במיון 'טרם' שוחרר הילד לשבות בביתו, כאשר הוריו מציינים בסיפוק כי במידה שהיו ניגשים לבית החולים, הרי שהיו נאלצים לשבות בו בלית ברירה.
בליל שבת, זכו צוותי המיון להציל את חייה של תינוקת כבת שנתיים שהגיעה למיון עם הפסקות נשימה, ובתום טיפול מקצועי שוחררה לביתה כשנשימתה מוסדרת.

מיון 'טרם' משרת את תושבי האזור שנזקקים לרפואה דחופה במהירות המקסימאלית מבלי לפגוע במקצועיות הטיפול ובמקרים מסוימים אף מעניק מענה רפואי במקרים שמצריכים אשפוז.

כיום פועל המיון מידי ערב בין השעות 18:00-24:00 ומכניסת השבת ועד צאתה, וכבר בקרוב יפעל המיון, 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע כמו גם בשבתות ובחגים, כמו כן יפתח מיון נשים במקום.
אל מיוני 'טרם' ברחבי הארץ מגיעים חברי קופות החולים הנזקקים לטיפולים דחופים שמבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי וללא זמני המתנה ארוכים המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים. ל'טרם' הסדרים עם כל קופות החולים כאשר מהלקוח נדרשת השתתפות עצמית נמוכה משמעותית מאגרת חדר מיון.

במיון 'טרם' ניתנים שירותים מגוונים בידי בכירי אנשי המקצוע הרפואיים כאשר במיון מעטפת רחבה של שירותי מעבדה, רנטגן והדמיה, לצד טיפולים מגוונים הניתנים בידי רופאים בכירים. על פי נתוני 'טרם' חוסכים רוב רובם של המטופלים עם הגעתם ל'טרם' את ההגעה לחדרי המיון הסואנים ובכך משלימים את הטיפול המקצועי במסגרת מיון 'טרם' בתוך כשעה.

לאחר המהפכה שחוללה 'טרם' בירושלים, בית שמש, נהריה, כרמיאל, בני ברק, אשדוד, קרית גת ובשאר ערי הארץ, הוחלט על פתיחת מיון אף במודיעין עילית, כשהצפי הוא לחולל מהפכה גם בעיר ברוכת הילדים כשרוב הפונים יוכלו לקבל טיפול מקצועי ומסור וללא צורך להגיע לחדרי המיון הסואנים. את 'טרם' פוקדים בכל שנה מעל מיליון איש שמטופלים על ידי הצוות הרפואי במקצועיות עם מיטב הציוד הרפואי.

מנכ"ל 'טרם' מר נתן אפלבאום: "פתיחתו של המיון במודיעין עילית כבר מחולל מהפכה בעיר כאשר מאות מתושבי העיר כבר זכו לטיפול מקצועי ויעיל. בקרוב נרחיב את שעות הפעילות והמיון יפעל 24/7 ואנו מתכוונים להמשיך ולהרחיב את הפעילות לטובת התושבים".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ידועה אמירתו המפורסמת של גוטרמן: "אני בכלל לא רציתי להיות ראש המועצה - הגדוילים לחצו עליי"  

    יענקי

;