1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. רוחניות

בלעדי: העצורה החרדית מקייב במכתב מרגש

החרדית שנעצרה לפני חודשים אחדים בקייב, במכתב מרגש ומלא אמונה לחברותיה, בפרסום ראשון ב'בחדרי חרדים'
שיפי חריטן, י"ג אדר ב תשע"ו 23/03/2016 20:12

צילום: פלאש 90 צילום: פלאש 90

האשה החרדית שנעצרה עם בעלה לפני כשלושה חודשים בשדה התעופה בקייב בחשד לבלדרות בסמים, שולחת היום (ד) מכתב מרגש ממעצר הבית בו שוהים הזוג, ואשר מתפרסם באופן בלעדי לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים'.

כזכור, לפני כשלושה חודשים, בט"ו בטבת תשע"ו, נעצרה האשה חני ברנסדופר-וילר יחד עם בעלה פנחס, בשדה התעופה בקייב שבאוראינה, לאחר שבכליהם נמצאה חבילת סמים. הזוג, באמצעות עורך דינם מרדכי ציבין, טוען כי החבילה הוכנסה לשם שלא בידיעתם על ידי אדם חיצוני.

לאחר מאמץ משפטי והפקדת ערבות ענק על סך עשרות אלפי דולרים, שוחררו הזוג מבית המעצר המקומי, שם שהו 17 יום. למפרע, התברר שחלקה הגדול של הערבות נלקח לכיסם של גורמים מפוקפקים. בימים אלו שוהים בני הזוג במעצר בית, וכנגדם תלוי ועומד עונש מאסר של עשרות שנים, בהתאם לפסיקת בית המשפט האוקראיני.

כאמור, היום שלחה חני מכתב מרגש גדוש באמונה וביטחון, ובו פרטה את השתלשלות הפרשה עד כה, ותחושותיה לקראת הבאות. אנו מביאים את המכתב כלשונו:

"שלום לכן חברות יקרות מדהימות, מארץ הקודש ומחו"ל, מה שלומכן? כאן חני מקייב הרחוקה, אך אתכן בקרבת לב עמוקה עם כל אחת ואחת מכן. המרחק הפיסי מתגמד מול הקשר הרוחני שבינינו. אני מחוברת אליכן בליבי, בנשמתי.

"קודם לכל, אני מודה לה' שמחזיק אותי כאן בכל רגע ורגע. ומודה גם לכן ולכל אילו שלא פוסקים להרעיש עולמות בתפילות ואמירת תהילים למעננו בכותל, בקבר רחל, במירון ובקברי צדיקים בארץ ובחו"ל, לכל אלו המכתתים רגליים לגדולי ישראל להזכיר שמינו לברכה ולישועה. כל מנהלי תלמודי התורה הקשורים אלינו, מהארץ ומחו"ל המזכירים את שמינו בפי התשב"ר. אני כותבת לכן היום, בערב תענית אסתר, לא יכולה להחריש בעת הזו. רק לזעוק אליכן בזעקה גדולה ומרה; אנו בסכנה עצומה, והדבר היחיד שיכול להביא לנו את הישועה - עוד תפילות, עוד תהילים ועוד קבלות טובות לזכותנו; לזכות פינחס מנחם בן מרים וחנה בת שרה רחל.

"השעה שש אחר הצהריים, סיימתי לפני מספר דקות תפילת מנחה נוספת בניחותא. יש לי הרבה זמן להתפלל, לכתוב מכתבים.. פעוטותיי אינם מושכים בשמלתי, אני ב"חופש" חופש ארוך מדאי... כאן בקייב, ימים קרים ומושלגים. עצי המחט וגגות הבתים מכוסים בשלג צח, העיר נשקפת מחלוני לבנה וקפואה. אני כאן בחדר מנסה לחמם את נפשי המתגעגעת בצלילי הדיסק "קולות הנשמה", אשר לצליליו הענוגים הרדמתי את הקטנים לישון בבית אז, לפני כמעט מאה לילות בבית בירושלים. מאז עברתי מאה ימים ולילות - הקשים ביותר בחיי. הזיכרונות מציפים ואני יושבת ובוכה, נפשי מתעלפת בגעגועים לילדיי כמהה ללטף שוב את שער ראשם הזהוב ופניהם המלאכיות.

"כן, ערב פורים, נזכרת בחודש אדר דאשתקד, בהכנת התחפושות לחוי, בונים, לאל'ה ושרוליק; הלכנו יד ביד, חוי ואימא למכירה מיוחדת של שמלות כלה אמתיות עבור התחפושת. מיששנו, התלבטנו ובחרנו שמלה יפיפי'ה של כלה אמתית...!!! ואח"כ מדדנו, "שיפצנו", ושוב מדדנו. חוי הייתה מאושרת!

"בונים הצדיק, בקש להתחפש ל"כהן הגדול". הוא 'עזר' לקנות את הבדים, האביזרים ובחר לבד את צבעי החושן. איזה אושר היה עבורי לתפור, למדוד, לכרכר סביבו עד שהכל היה מושלם. פניו קרנו בחן יהודי טהור. לאל'ה ה'נסיכה' שלי, עיניה נצצו בשמלת מלמלה מרובת שכבות. והיא באה מידי כמה דקות להראות לי כמה שזה 'פורח'. ושרוליק המתוק, נהנה מכל הבלגן הפורימי, הסתכל בעיניים גדולות עלי ועל ה"חיפושית" המוזרה ש'הרכבתי' עליו, ותוך חמש דקות העיף אותה החוצה.. השנה, יש לי רק את הזיכרונות. הקב"ה סדר לי "נהפוך הוא" אמתי, הכול הפוך ומהופך, שונה. ומאיים. ואני מתוך ההפיכה מנסה רק להרים ראש מעל השברים ולא להישבר, עסוקה בלשרוד, בלחיות את היום הזה.

"אכן, אנו בימי "פורים, כ-פורים" עוברים עלינו ימי דין, ימים "נוראים", המתח עצום, החרדה באוויר, ובכל בוקר מחדש, אני מתעוררת שוב לבוקר אוקראיני, למציאות אכזרית בלתי נתפסת. הלב מפרפר בפחד, יש רגעים שאני פשוט מבקשת מהשם שיעצור את גלגלי מוחי מלחשוב מדאי, להיות ככה קצת כאילו 'בלי הכרה', קהת חושים כדי שלא ארגיש את האימה הלופתת בעצמות.

"אנו בפחד מוות, פשוטו כמשמעו, הייתי כבר שבעה עשר יום תמימים 'בפנים'. בבית מעצר אוקראיני. על ראשנו מרחף איום של בית כלא שהוא גרוע שבגרועים. עסקן מקומי ספר לנו לתומו מעט אודות הנעשה שם ודי היה בזה כדי להדיר שינה מעיני לילות רבים. אני כותבת על אמונה פשוטה, כך אוכל יחד אתכן לחזק ולהתחזק כפי שכתוב "האמנתי, כי אדבר!" אני מאמינה כי רק הבורא הוא זה שעשה, עושה ויעשה לכל המעשים. הוא העומד מאחורי הניסיונות הקשים שעברו עלי בשנים האחרונות, הוא זה שכיוון צעדי, וסובב באופן מופלא ביותר מהלכים, וגלגל את השידוך השני שלי, שידוך שאף הוכוון על ידי צדיקי הדור שליט"א וקבל ברכתם. וה' הוא שסגר עיני שכלינו מראות הפח שטמנו לנו במשך חודשים אח"כ בארץ ובאוקראינה. כן, גם בימים אלו ממש, בניסיון הנורא הזה, בהסתרה שבתוך ההסתרה, בוודאי גם פה נמצא ה' יתברך! וכשם שליווה אותנו ברחמיו עד הנה, הוא יזכה אותנו, יוציא האמת והצדק לאור, ויוליכנו במהרה קוממיות, בני חורין לארצנו!

"אי אפשר שלא לאמר תודה שוב, לכלכן, ולכל האנשים המדהימים, המיוחדים והיקרים שמלווים אותנו בימים ערפיליים אלו: רבני הקהילות בקייב ובאוקראינה שנרתמו במסירות אין קץ ובחום. הם, בני משפחותיהם ובני הקהילות לעזור לנו בדאגה אמתית ונוגעת ללב, וכן לבני משפחתו של פינחס שמעבר לתמיכה היומיומית מרחוק, גם הגיעו הנה מהארץ ומפלורידה ושוהים עמנו שבועות ארוכים לסייע, לתמוך ולחזק מקרוב.

"תודה לכל מאות היהודים היקרים מכל רחבי תבל שתרמו צדקה להצלתנו דרך אתר הקמפיין של משפחת קארפף-בלינוב (fundrazr.com/campaigns/615tYe) או דרך "גמ"ח דרך החיים" בירושלים ולכל אילו שכתבו לנו חיזוקים, ברכות ואיחולים.

"חברות יקרות, למען ילדיי היקרים המחכים לאמא, הצטרפנה גם אתן בבקשה אתנו ללימוד יומי של 2 הלכות בשמירת הלשון, העברנה הלאה לחברות נוספות ועזורנה לנו להוסיף עוד חיילים. עוד זכויות. יחד לחזק ולהתחזק בשמירת הלשון, להרבות שלום בעם ישראל ותעמוד גם כן זכות גדולה זו לישועה עבורנו; פינחס מנחם בן מרים וחנה בת שרה רחל. הנני מברכת אתכן כולן בברכת פורים שמח, ומייחלת כי כשם שליהודים הייתה אורה ושמחה ושון ויקר, כן תהיה לנו!

"תודה לכולכן, באהבה גדולה
חני".
מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כואב הלב דמעות בעיניי ...ישועת השם כהרף עין ממש והיה זה חולף ופורח  (ל”ת)

  ליבי איתך ועם ילדייך ...אם ל7 שיהיו בריאים

  • אני מכירה את האשה היא מדהימה ומלאת חן אני חולה עליה אני מתפללת עליה ורוצה שתחזור בריאה ושלימה למה שחבריי בארץ ירצו לעשות כאלו דברים למשפחה שלא עשתה לא 

   אברהם חיים טובול

  • המרחם על האכזרים 

   חנין

 2. משטרת ישראל חוקרת  

  אא

  • באיזה אתר ??? (ל”ת)


  • עדיין? 


 3. מכיר את הנפשות. משפחת פ. תפרו להם תיק  

  צבי ס

  • מי תפר באמת! 


  • טעיתי בכתיבה 

   צבי ס.

 4. מזעזע צריך לעשות תשובה  (ל”ת)

  יהודי

 5. לא הבנתי. הם נשואים?? הם ניהלו רומן לא?! נשמעת צדקנית ממש..  (ל”ת)


  • מה הקשר רומן איפה זה כתוב??הם נשואים ויש להם 4 ילדים . תקרא/י לפני שאת/ה כותב/ת (ל”ת)

   אחת

  • צבועה בצידקות כדי שירחמו עליה (ל”ת)


  • כל המלחמות שהיו לה זה על ההכחשה שהיא בגדה בבעלה בשביל וילר וכל אחיה ואחיותה היו לטובת בעלה (ל”ת)

   יעל

 6. בזכות חג הפורים שתצאו במהרה מאפילה לאורה  


 7. כל המגיבים שקרנים כל המשחק מכור  

  חסיד גור

  • לחסיד גור 


  • מה זה קשור איזה חסיד אתה???!!! 


 8. נטשה את ילדיה שקרנית וצבועה אל תאמינו לה ואל תרחמו עליה  (ל”ת)

  שתשב בכלא

  • איך נטשה שייכת לסיפור הזה? היא מסיפור אחר. (ל”ת)

   בוריס

  • שתשב בכלא? 


 9. שבויים מסכנים  


 10. תורת ה' תמימה.מחכימת פתי, התורה החרדית מערימה ומייצרת פתיים.  

  שריר

 11. פרקל-וילר  

  יוני

  • לא נכון- וילר עזרו לו הרבה קודם 

   פריצקי

 12. ההבדל בין פרקל לוילר  

  חיה

 13. אוי, איך שאת יודעת להציג. אימללת את ילדייך, פירקת משפה, למה? ולשם מה? למלא את תאוותייך הפרועות?  

  צנועה וחסודה

 14. לשם שמים  

  גערער

 15. מה יש לחרדים לעשות בקייב?  

  יפה יוסף

 16. קצת סדר בדברים  

  שרית

  • לשרית 


 17. עושים מעשה זימרי ומבקשים עזרה כפנחס  

  וילר - גם חסיד גור

 18. ממתי הוא "בעלה"?  

  רלב"ג

  • התכוונת איך הוא טימא אותה?..... (ל”ת)

   נדב

 19. כתוב שהכסף הלך לגורמים מפוקפקים?  

  חנין

 20. המרחם על האכזרים!  

  חנין

 21. מי הם בני משפחתו של פנחס שעוזרים?  

  ברכי מרקסון-וילר

  • בתיה וילר זה בתיה שיף 

   מנשה

 22. הגעגועים לילדיה  

  חנין

 23. חנה בת ?  

  חנין

 24. סקילה  

  רלב"ג

 25. תגובה למכתבה של חני  

  חיה השכנה

  • מזדהה עם כל מילה 

   חנין

 26. העולם עומד  

  חבר שאינו מוציא מתחת,ידו

;