י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024

פעילי דאעש תכננו פיגוע בירושלים

שני מחבלים מצור באחר נאשמים בחברות בארגון הטרור הרצחני ובניסיון לבצע פיגוע תופת מטעמו בירושלים

פעילי דאעש תכננו פיגוע בירושלים

כתב אישום הוגש נגד שני תושבי צור באהר במזרח ירושלים, שתכננו לבצע פיגוע תופת מטעם ארגון המדינה האיסלאמית - דאעש.

מועסב עליאן בן 23 וסמיר עבד-רבו בן 38 תושבי צור באהר, הואשמו היום (ב) בבית משפט בירושלים, בגין עבירה של קשירת קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה ועבירות נוספות. מועסב הואשם גם בחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, חברות בארגון טרוריסטי, תמיכה בארגון טרוריסטי וניסיון יציאה שלא כדין. סמיר הואשם בתמיכה בארגון טרוריסטי ומגע עם סוכן חוץ.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים, מראשית שנת 2014 החל מועסב עליאן לתמוך בארגון דאעש. במהלך 2015-2016 הוא למד לימודי דת בקבוצת לימוד (חלקה) אשר במסגרתה נלמדה בין היתר אידיאולוגיית דאעש. בתחילת שנת 2015, ראה עצמו כחלק מדאעש, הזדהה עם הארגון ותמך בו, ובהמשך לכך החליט להצטרף לדאעש בסוריה ולהילחם בשורותיו.

במהלך אוקטובר 2015, הוא יצא לירדן, זאת על מנת שיונפק עבורו דרכון ירדני איתו יוכל להגיע לטורקיה ומשם יעבור לסוריה, שם ייצטרף לשורות הלוחמים של דאעש. בעת ששהה בירדן, הוא נעצר על ידי השלטונות הירדנים, נחקר על ידם במשך מספר ימים וגורש בחזרה לישראל. לאחר שחזר לישראל, החל לאסוף כסף על מנת לפנות לקונסוליה הטורקית כדי לקבל אישור נסיעה לטורקיה. כמו כן ניסה לברר אם יש אפשרות להגיע למדינה האיסלאמית, סוריה, דרך סיני. במהלך התקופה הזו עקב סמיר עבד רבו אחרי פעילות דאעש ברשת האינטרנט, ולמד אודותיו.

בסוף שנת 2015, שני הנאשמים יחד תכננו יחד עם אדם נוסף לייצר מטען חבלה ולהפעילו נגד רכב של כוחות הביטחון בירושלים - כל זאת בשם ארגון דאעש. עליאן ביקש להוציא לפועל את הפיגוע ופנה לעבד-רבו שהוא בעל ידע קודם בהכנת מטעני חבלה, וכן ניסיון מעשי בהכנתם. במהלך אוקטובר 2015 רכשו השניים טלפון סלולרי שישמש כשלט רחוק להפעלת המטען, וכן רכשו מטחנת קפה לטחינת החומרים הנצרכים לייצור המטען, מד אמפר ואבקת תחמוצת ברזל.

מעת לעת, נפגשו השלושה וכן שוחחו ביניהם על החומרים הנוספים הדרושים לייצור המטען וכן על ביצוע הפיגוע. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.
פיגוע תופת דאעש בישראל צור באחר התאבדות טרור

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד