1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

משפחה: ביצעו פיגוע ירי ללא נפגעים, ונלכדו

הותרו לפרסום שתי פרשיות ביטחוניות שנחקרו בחודשים האחרונים - סוחר אמל"ח מהגדה, ובני משפחה אחת שביצעו פיגוע ירי
אלי שלזינגר, כ"ו אדר ב תשע"ו 05/04/2016 11:46

_imagebank_orig_orig_F8EC532F4C5E4D4797CFD642E89940E7.jpg

הותרו לפרסום שתי פרשיות מאזור השומרון, במסגרתן נעצרו שלושה פלסטינים בני משפחה אחת שביצוע פיגוע ירי ללא נפגעים.

בתאריך 23 במרץ 2016, עוכב ע"י כוח צה"ל בסמוך לגדר היישוב אל מתן שבשומרון, עמאד אל חולי, יליד 88, תושב עזון, כאשר ברשותו אמל"ח (נשק מאולתר, תחמושת וסכין). נוכח האמור, הועבר חולי לחקירת שב"כ.

מהחקירה עד כה, עלה כי בכוונת חולי היה לבצע פיגוע ירי לעבר ציר הנסיעה לישוב אל מתן, אולם ככל הנראה חזר בו מכוונתו זו ונתפס בדרך חזרה לביתו. עוד עלה בחקירה כי בבסיס כוונתו של חולי לבצע פיגוע עומדת סוגיה אישית, סכסוך עם הוריו בנוגע לביטול אירוסיו.

כמו כן, בפעילות של שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נעצרו בתאריך 9.2.16 מבצעיו של פיגוע ירי, לעבר כלי רכב ישראלי (ללא נפגעים) סמוך לכפר איסכאכא שבשומרון, אשר התרחש בתאריך 5.2.16

העצורים, שלושה בני משפחה, תושבי הכפר עארורה שמצפון לרמאללה, וללא עבר ביטחוני קודם. בחקירת השלושה בשירות הביטחון הכללי, עלה כי רכשו מסוחר אמל"ח בשומרון שני כלי נשק אוטומטיים, וביצעו פעולות הכנה שונות בזירות אפשריות, קודם לביצוע הפיגוע.

עוד עלה כי במהלך הפיגוע שימש עבדאללה עארורי כנהג, ואילו השניים האחרים ביצעו את הירי. במסגרת החקירה נתפסו שני כלי הנשק אשר שימשו לביצוע הפיגוע. תיק החקירה הועבר לתביעה הצבאית, וכתבי אישום בפרשייה יוגשו בקרוב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מהציל נפש 1 מישראל=עולם הבא אדיר של מציל עולם מלא. ק"ו השירות בצה"ל, שותפות בהצלת כלל ישראל, ששכרו לאין קץ. עין לא ראתה אלוקים זולתך  (ל”ת)


;