י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024

השריפה במאה שערים: 82 ילדים נותרו ללא קורת גג ובגדים

3 ימים לאחר השריפה בבתי ורשה - שנגרמה ממאפיית מצות פיראטית - ולתושבים אין לאן לחזור: "ניאלץ להיאבק"

בתי ורשה לאחר השריפה. צילום: קובי הר צבי
בתי ורשה לאחר השריפה. צילום: קובי הר צבי

שלושה ימים עברו מאז פרצה השריפה בשכונת מאה שערים בירושלים, והתושבים נותרו ללא מקום מגורים או בגדים מינימליים.

השריפה שפרצה על פי החשד כתוצאה מאפיית מצות פיראטית, גרמה לנזק כלכלי גדול. עשרות דירות ניזוקו קשות ויש חשש לקריסת חלק מהמבנה שהוקם לפני כ-100 שנה בסטנדרטים של פעם.

בתי וורשא


מפרטים שהגיעו ל'בחדרי חרדים', עולה כי עשרה בתים נשרפו לחלוטין או ניזוקו בצורה שלא ניתן להתגורר בהן. 12 דירות נוספות, ניזוקו אף הן, וביום שני הבא תהיה הערכה לגבי מה צריך לעשות על מנת שיוכלו לשוב לדירות.

מוישי לב, תושב השכונה סיפר ל'בחדרי', כי חלק מהדיירים חזרו לדירות, רק בשביל להוציא בגדים ופרטים שלא ניזוקו. "אין אפשרות לישון שם, אין חשמל, אין מים ואין גז". לדבריו, "מי שצריך לשפץ את הדירות זה כולל פולין", שהם בעלי הנכס.

"כולם יודעים איזה בלגנים התרחשו בשנים האחרונות", כשכוונתו למאבק בין דיירי השכונה לבין כולל פולין בעלי הדירות, "עכשיו הכולל עושים חכמות. השכנים יתאגדו, יקחו עורכי דין ויעמדו על זכויותיהם".

בסיוע המינהל הקהילתי, חבר המועצה הרב יצחק פינדרוס, סגן ראש העיר יוסי דייטש ומחלקת הרווחה, התושבים שוכנו בבתי מלון ברחבי העיר למשך שלושה ימים.

הבוקר (ה') בשעה 10:00, התושבים נאלצו לעזוב את חדרי המלון מבלי שיש להם קורת גג או בגדים מינימליים. מדובר ב-126 נפשות, בהם 22 זוגות אשר להם 82 ילדים.

חלק מהדיירים, יצאו מהבתים עם פרוץ השריפה בידים ריקות עם חלוקים ונעלי בית, אחרים הספיקו להציל דבר או שניים. אך כולם, נותרו ללא קורת גג, בגדים ותכולת בית שנשרפו.

בעלי עסקים הרוצים לתרום ריהוט וציוד לבתים, נא פנו לכתובת מייל זו, של המנהל הקהילתי בוכרים: [email protected]

צילום: קובי הר צבי


בתי ורשא מאפיית מצות בתי מלון כולל פולין ירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד