1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

בוז'י הרצוג נתן הגדה של פסח לרב לאו

רבה של תל אביב השתתף בטקס בבית מפלגת העבודה, והעלה זכרונות ממפגש שהיה לו עם סבו של יו"ר המחנה הציוני
עקיבא ווייס, ב' ניסן תשע"ו 10/04/2016 17:55

שששש (5)

בטקס מרשים שהתקיים בבית מפלגת העבודה בתל אביב ביוזמת מטה החברים הדתיים במפלגת העבודה השתתף הרב ישראל מאיר לאו, רבה הראשי של תל אביב - יפו, שהעלה זכרונות ממפגשים מרתקים שהיו לו עם סבו של יו"ר המפלגה בוז'י הרצוג.

הרב לאו שיתף את המתכנסים במפגש שהיה לו עם הרב הראשי לישראל הרב יצחק הרצוג ז"ל לפני שנים רבות, כאשר הרב לאו עוד היה בימי צעירותו והרב הראשי הרב הרצוג דאג להביא את היהדות והמסורת לבסיסי צה"ל ברחבי הארץ, המפגש היה באחד מבסיסי חיל האוויר כאשר ניצולי השואה היו עולים חדשים עדיין, הרב הרצוג ציין כי עדיין ישנה חובה לדאוג שכל הניצולים יעלו ארצה. הרב לאו שזר את הדברים עם ההיסטוריה של העם היהודי וציין כי המחויבות של משפחת הרצוג לדורותיה הייתה לשמר את המורשת והמסורת היהודית "מה שרואים כעת בהנהגתו של יצחק הרצוג בעומדו בראש המחנה הציוני".

הרצוג הודה לרב לאו שהפך כבר את השתתפותו באירועים לקראת החגים בבית מפלגת העבודה למסורת, וציין אף הוא את הקשר ארוך השנים בין משפחתו של הרב לאו למשפחת הרצוג לדורותיה והמחויבות שלו למסורת ולשמירת ערכיה היהודיים של מדינת ישראל, מתוך הבנה לחשיבותם של המסורת והערכים לשמירה על מדינת ישראל כמדינה יהודית.

לסיום האירוע העניק ח"כ בוז'י הרצוג להרב לאו את הגדת הפסח המהודרת שהופקה על ידי המחנה הציוני לקראת חג הפסח, והודה למר יוסי וענונו ומר אלי סדן העומדים בראש מטה החברים הדתיים במפלגת העבודה המונה מעל 1000 חברים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.