1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

נתניהו ברמת הגולן: "דאע״ש מעבר לגדרות כאן"

ראש הממשלה ערך סיור בצפון והשתתף בתרגיל של חטיבת הצנחנים במילואים • תיעוד וסיקור
עקיבא ווייס, ג' ניסן תשע"ו 11/04/2016 16:48

שששש (12)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך היום (ב) ביקור ברמת הגולן בתרגיל חטיבת צנחנים במילואים ואמר כי ישראל פועלת כמו שצריכים לפעול, כולל כאן, מעבר לגבול, בעשרות התקפות, למנוע מחיזבאללה נשק שובר שוויון.

בתחילת הסיור קיבל ראש הממשלה נתניהו סקירות ועדכון על התקדמות התרגיל מסגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן, אלוף פיקוד צפון אביב כוכבי ומפקדי האוגדות. נתניהו צפה בחלק מהתרגיל, סייר בשטח ושוחח עם חיילי ומפקדי המילואים המשתתפים בתרגיל.

ראש הממשלה שיבח את מפקדי צה״ל על מימוש תפיסה מבצעית נכונה שמקיימת יציבות ביטחונית בגזרה, כאשר צה״ל ומערכת הביטחון מאפשרים שגרת חיים בצד הישראלי, אל מול מצב כאוטי בסוריה.

נתניהו סיכם: "יש לנו את דאע״ש מעבר לגדרות כאן, חיזבאללה מעבר לגדרות כאן ושם, יש לנו את חמאס והגי'האד האיסלאמי בעזה וג'יהאד עולמי ודאע"ש בסיני. אנחנו גאים על כך שבכל המזרח התיכון הסוער, הרוגש והקופצני הזה, הצלחנו לשמור על שקט יחסי במדינת ישראל ועל ביטחון יחסי. אנחנו פועלים כשאנחנו צריכים לפעול, כולל כאן, מעבר לגבול, בעשרות התקפות, למנוע מחיזבאללה נשק שובר שוויון.

"אנחנו פועלים גם בחזיתות אחרות בקרוב וברחוק, אבל אנחנו עושים את זה באופן מושכל. אם נידרש להיכנס לקרב, והאפשרות הזאת עומדת לפנינו ובגלל זה אתם פה, זה משום שלא יכולנו למנוע את הסכנות למדינת ישראל בדרך אחרת וכדי לתת לכם את מקסימום הכלים כדי להכריע ולנצח למען מדינת ישראל.

"זו המדינה שלנו, אנחנו צריכים להגן עליה ואף אחד לא יגן עליה חוץ מאיתנו. אתם מסתכלים על רעידת האדמה מסביב ואתם רואים עמים ומדינות נמחקים ואם מישהו מצפה שמישהו יבוא לעזרתו זה לא קורה. אם אנחנו למדנו משהו, זה שאנחנו חייבים להיות מסוגלים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. זו המשמעות של ימי המילואים שאתם עושים כאן".

לסיום, אמר ראש הממשלה: "אני רוצה להודות לכם ולהביע הערכה על כל מה שאתם עושים, ואני רוצה שתדעו שהעם מביע הערכה על זה, ובמידת האפשר, ניתן לזה גם ביטוי משאבי, אבל המשאב הגדול ביותר זה מה שיש לכם בלב. אני מודה לכם. תודה רבה לכם, לכולכם".

צילום: קובי גדעון, לע"מ


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ״הצלחנו״??? נתניהו הזוי.... אם לא רחמי שמים מזמן כבר היינו בים... מה כוחנו לעומתם!!!  (ל”ת)

    חסדי ה׳ כי לא תמנו...

  2. אחד הדברים המאוסים הוא ״דל גאה״. על מה מתרברב נתניהו??? אם ה׳ לא ישמור עיר...  (ל”ת)


  3. איזה זכות יש להם להצטלם ליד ביבי  

    $$

;