1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

היום הכרעת הדין במשפטו של ישי שליסל

גזר דינו של שליסל, שרצח את שירה בנקי ז"ל ופצע נוספים, יינתן היום בירושלים; שליסל מתמיד בשתיקתו וחוסר רצונו לשתף פעולה עם מערכת המשפט
אלי שלזינגרי"א ניסן תשע"ו 19/04/2016 06:53

שליסל. צילום: יוני ריקנר ישי שליסל באולם בית המשפט

בית משפט המחוזי בירושלים יגזור היום בצהריים (ג') את דינו של ישי שליסל, העומד למשפט באשמת רצח בכוונה תחילה, שישה ניסיונות רצח, ופציעה בנסיבות מחמירות.

שליסל נחקר בשלושה הזדמנויות שונות, אך בכולן בחר לשמור על זכות השתיקה. גם בזמן שהציגו בפניו את התמונות עם סכין שלופה, דוקר את משתתפי המצעד, וגם כשהוצגו לו חלק מהסרטונים שתיעדו את המצעד ואת אירוע הדקירה.

במהלך הדיונים בבית המשפט בעניינו, שליסל חזר ואמר שוב ושוב - "אין לכם סמכות לשפוט אותי לפי דיני התורה הקדושה, ולכן אני לא מעוניין לשתף פעולה ולא מעוניין להיות מיוצג". הוא המשיך וחזר על דבריו בכל דיון משפטי.

שליסל מואשם כי בעת המצעד בירושלים דקר למוות את שירה בנקי ז"ל, ניסה להביא למותם של שישה צועדים נוספים וכן פצע צועדת נוספת, עת התפרץ למתחם המצעד ודקר בסכין שבה הצטייד מראש.

לפי עובדות כתב האישום שהוגש באוגוסט 2015, במהלך חודש יולי שקדם לו, התבטא ישי שליסל בן ה-39 שהשתחרר מהכלא שבועות קודם לכן, במספר הזדמנויות - הן באמצעי תקשורת והן על דרך של תליית מודעות בבתי כנסת בשכונות חרדיות בירושלים ובקריית ספר, כנגד קיומו של המצעד והיותו מנוגד לחוקי התורה. בנוסף, קרא שליסל "לעשות מעשה כנגד משתתפי המצעד".

ביום 30.7.15, בשעות הצהריים יצא שליסל מבית הוריו במושב יד בנימין שם התגורר ונסע לירושלים, לאחר שגמלה בליבו החלטה לדקור למוות משתתפים במצעד. לשם כך, רכש סכין מטבח בעלת להב רחב ובאורך 15 ס"מ.

בשעות אחר הצהריים של אותו יום בסמוך לשעה 18:00 הגיע שליסל לאזור הסמוך למסלול המצעד, שעבר באותה עת ברחוב קרן היסוד בירושלים. הוא ניסה להיכנס אל מתחם הצועדים מכיוון רחוב לינקולן, אולם שוטרות שהיו במקום ביקשו ממנו להתרחק מהמקום. הוא שב על עקביו ופנה לרחוב וושינגטון הסמוך.

שליסל הסתיר את הסכין בתוך בגדיו, ובסמוך לשעה 18:39 נכנס אל מתחם הצועדים דרך רחוב וושינגטון, בסמוך לחנות מכולת המצויה במקום, תוך שהוא עוקף שוטרת ושוטר שעמדו במקום. באותה עת צעדו אנשים רבים במתחם הצועדים ברחוב קרן היסוד בסמוך לרחוב וושינגטון, ביניהם שירה בנקי ז"ל ועוד שבעה אנשים שנדקרו על ידי שליסל.

שליסל נכנס אל בין הצועדים תוך שהוא מניף את הסכין מעלה ונעץ אותו בחוזקה בפלג גופם העליון של הצועדים שנקרו בדרכו במטרה להרוג אותם, כשלאחר כל דקירה הוא שולף את הסכין ומתקדם הלאה לעבר צועד אחר.

אחרי שדקר שני משתתפים, התקדם ונעץ את הסכין בחוזקה בגבה העליון של שירה בנקי ז"ל, ולאחר מכן התקדם ודקר חמישה צעירים נוספים עד שהופל ארצה על ידי שוטר שרדף אחריו.

כתוצאה מנעיצת הסכין בגבה נגרם לשירה בנקי ז"ל קרע בריאה הימנית ובכלי דם, שגרם לאיבוד דם רב. שירה בנקי ז"ל התמוטטה ואיבדה את הכרתה ונגרם לה נזק מוחי קשה. היא פונתה לבית החולים ונותחה מספר פעמים, וביום 2.8.15 נפטרה כתוצאה מפציעתה.

לאחר הגשת כתב האישום נגדו אמר שליסל כי - "אם חפצים אתם בעילוי נשמתה ובטובתה של שירה ז"ל צריך להפסיק את מצעד הגאווה. בכל פעם שיש מצעד גאווה זה ניאוץ כלפי הקדוש ברוך הוא. להפסיק את הטירוף ושכל עם ישראל יחזור בתשובה".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. וכעת למבחן התוצאה  

  בוזגלו

 2. צדיק יסוד עולם, לא הספיק לכם הפיגוע אתמול? ישוחרר הרב שליסל ומיד  


 3. "רצח"? שלח לגהינם את המושחתת, וניסה לשלוח עוד כמה מנוולים לגהני גהינם  


 4. סוף סוף לאחר 67 שנה יש רוצח חרדי אז הא מטורף חולה רוח שרץ עם סכין לתוך המון  (ל”ת)

  אצל החילונים כל יום רצח

 5. אשריו!!!  (ל”ת)


 6. מדינה מושחתת וארורה, כל הכבוד לכבוד הרב שליסל  (ל”ת)


;