1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

הגר"מ צדקה נגד המכשירים: "זה עריות"

במהלך 'שבוע שכולו תורה' שנערך באשדוד, נשאו הגר"מ צדקה והגר"ר אלבז דברי חיזוק • סיקור ותיעוד
משה ויסברג, כ' ניסן תשע"ו 28/04/2016 11:19

הרב צדקה

קהל רב השתתף בשיעורי התורה המתקיימים בכל ימי חול המועד במוסדות החיד"א ברובע ג' בראשותו של הרב דוד שטרית ב'שבוע שכולו תורה' מפי רבנים ומרצים - בכל יום משעות הבוקר ועד שעות הערב.

הגאון רבי משה צדקה ראש ישיבת "פורת יוסף" תקף את כלי הטכנולוגיה וההרס שהם מביאים וגורמים לסילוק השכינה. "כשבאים לבית הכנסת זוכים לקבלת השכינה ושם אנו רוצים להתפלל אבל זה שיש לו טרף יש לו מכשיר טמא מכשיר של עריות הוא מגרש את השכינה, אנו ניתן לו שיגרש את השכינה? נגרש אותו ולא את השכינה"."יש מצב של התרגלו, לחבר שלו יש לו וההרגל הזה היה גם ביציאת מצרים, נאמר בתורה משכו וקחו לכם צאן ומבאר רש"י משכו מעבודה זרה ולכאורה זה תמוה, ראיתם את כל האותות והמופתים במצרים, לכם צריך לומר שתמשכו מעבודה זרה? אלא זה ההרגל, קודם תמשוך תתרחק ואחר כך תעשה. אותו דבר, אדם חושב אני גם לומד גם מתפלל ויש לי טלפון טרף, תזרוק את העבודה זרה אין שני דברים ביחד".

בשיעורו של הגאון רבי ראובן אלבז ר"י 'אור החיים' וחבר מועצת חכמי התורה, הרחיב על מעלת חג הפסח וההתעלות של כל יהודי מאז שיצא ממצרים. בסיום הרחיב במעלת האחדות ואמר שעל ידי שנזכה לפרגן ולעודד אחד לשני וזו תהיה הזכות של הדור שלנו. הגר"ר אלבז שיבח את מייסד המוסדות הרב דוד שטרית על מסירותו הרבה בהקמת מקום התורה והפעולות הברוכות בשיעורי התורה בכל ימות השנה, ולאחר מכן בירך את כל המשתתפים בברכת מי שבירך. לאחר מכן התקיים תפילת ערבית ברוב עם כשהגר"ר אלבז ניגש לפני התיבה והתכבד בברכת ספירת העומר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עדיף שילמדו היסטוריה יהודית. שחל ה200 שנה האחרונות. וודאי יפסיקו לדבר נגשד הטכנולוגיה-מחכמת ה' לבני אדם. יפסיקו לשרת את יצה"ר בכך. [שוגגים היום,  (ל”ת)


    • תמיד עדיף לדעת מעט יותר על העולם שסביבך. על ההיסטוריה. והשפעות חברתיות ותרבויות שונות, לפני שמדברים. כ"ש רבנים וחכמים-היזהרו בדבריכם. (ל”ת)


    • תמיד עדיף לדעת מעט יותר על העולם שסביבך. על ההיסטוריה. והשפעות חברתיות ותרבויות שונות, לפני שמדברים. כ"ש רבנים וחכמים-היזהרו בדבריכם. (ל”ת)


;