1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. אקטואליה

כך ינציחו השלוחים את זכר נספי השואה

שלוחי חב"ד מ-42 מדינות ושש יבשות, מיפן ועד איסלנד, ידליקו בערב יום השואה תשע"ו נרות נשמה שנשלחו אליהם על ידי עמותת "שם ונר"
אלי יעקובי, כ"ד ניסן תשע"ו 02/05/2016 08:33

הנרות שנשלחו לשלוחי חב"ד ברחבי העולם הנרות שנשלחו לשלוחי חב"ד ברחבי העולם

"הייתי רוצה שיהיה אדם שיזכור שהיה פעם מישהו בשם דוד ברגר", כך כתב דוד ברגר בגלויה שנשלחה למכריו בארץ ישראל. בגלויה זו הוא נפרד מהם, בהבינו שהוא לא ישרוד. ברגר נורה בוילנה ביולי 1941 והיה בן 19 במותו.

על מנת להנציח את זכרו של דוד ברגר ושל 6 מיליון נספים נוספים פועלת עמותת "שם ונר" לקדם מסורת לאומית חדשה להנצחת קורבנות השואה באמצעות הדלקת נר נשמה עם שמו ופרטיו של נספה.

בנוסף למאות אלפי נרות שיחולקו על ידי העמותה בישראל, מאות נרות עושים את דרכם גם מעבר לים - מדי שנה מקבלים אנשי חב"ד ברחבי העולם, חבילות מזון הכוללות מוצרים כשרים לחג לקהילה היהודית בתפוצות. השנה, לחבילת המצרכים יתווספו נרות נשמה עם שמותיהם של הנספים בשואה.

האספקה הראשונה ובה כ-1300 נרות נשמה עם תוויות באנגלית ובעברית, הופצה לשליחי חב"ד הנמצאים ב-42 מדינות בעולם ושש יבשות, החל ממדינות אירופה, שם נספו מיליוני יהודים והושמדו קהילות יהודיות עד אפר, ועד מדינות כמו יפן וברזיל - שגם שם יונצח זכרם של הנספים בשואה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עוד תעלול פרסומת של חב"ד  

    שלומי בר ששת

  2. כואב לך? אם משהו חסר לך ץמיד בית חבד ישמח לעזור. לא רוצה? לא צריך. אבל בלי להשמיץ  (ל”ת)


;