ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

נהג המונית: "הבחורים עלו ליד מועדון. ללא כיפה, לבושים בג'ינסים"

מעצר הצעיר החרדי בעיר אילת ממשיך לספק כותרות - לאחר דברי דובר המשטרה, מספר הבוקר נהג המונית על השתלשלות המקרה מרגע שעלו לרכבו הבחורים, ועד שהניידת הגיעה אליהם עקב סירובם לשלם • "לא חשבתי לרגע שהם חרדים"

ההפגנה בעד הנער העצור. צילום: יונתן זינדל, פלאש90
ההפגנה בעד הנער העצור. צילום: יונתן זינדל, פלאש90

מעצר הבחור החרדי - נהג המונית מאילת, שהסיע את הצעיר שנעצר ביום שלישי שעבר, מספר הבוקר (א') על השתלשלות המקרה מנקודת מבטו, ומבהיר שוב כפי שנחשף ב'בחדרי חרדים' כי הבחור שבעטיו התקיימו ההפגנות בסוף השבוע האחרון נעצר ביציאה ממועדון כשהוא ללא כיפה, וללא חזות של תלמיד ישיבה.

נהג המונית: הבחור עלה ללא כיפה


בראיון לנועם זיגמן בתכנית הבוקר של 'קול ברמה' מספר אדריאן, נהג המונית, כי עיקר הויכוח היה על הכבוד, ולא על חמשת השקלים אותם סירבו הצעירים לשלם. "הורדתי אנשים ב'קרייזי אלפנט', חיכיתי אולי יצא לי נסיעה למרכז העיר. התקרבו אלי ארבעה בנים שאלו את המחיר לנסיעה לתחילת הטיילת. אמרתי להם 25 שקלים"

- הם היו בחורים חרדים?

הנהג: "לא לא, בלי כיפות, ג'ינסים, בלי כיפות בכלל".

- לא חשבתי שהם בחורים חרדים?

"לא מה פתאום, אין כאלה באילת". הנהג מאמת כי גם המקום אליו נסעו הוא מקום של בילויים - "כל המועדונים, כל הפאבים, גם שם.

"הם התווכחו על הכסף, רצו לשלם עשרים ואמרתי להם שהמחיר זה 25. הגעתי ליעד, התחלתי להדפיס את הקבלה במונה. אחד מהם זרק לי שטר של 20 ואמר לי קח זה מספיק, אמרתי להם שישלמו עוד חמישה שקלים או שאני אזמין משטרה. זה עצוב מאד, אבל זה משהו שקורה הרבה פעמים".

במקרה הזה, מספר הנהג, הוא לא התקשר מיד למשטרה. הוא הציע להם לעלות איתו יחד ולחפש ניידת, והם נעתרו ועלו שוב למונית. הנהג התקשר למשטרה ודיווח כי הוא בדרך לתחנת המשטרה יחד עם הבחורים, כשהם על המונית. הם צחקו, ולא חששו מבוא המשטרה. "כשהם קלטו שדיברתי עם המשטרה, הם הבינו שאני רציני והתחילו להימלט. הם ראו את הניידת מתקרבת אליהם, עברו צד בכביש ועלו על מונית אחרת.

"חיכיתי להם במקום בו הם ביקשו לרדת. הגיעה נידת אלי, אמרתי לשוטר וסיפרתי לו את הסיפורים ואמרתי לו לנסוע אחרי, הניידת נסעה אחרי עד שהגעתי למקום וראיתי את הבחורים הולכים בניידת, והשוטר אמר לי לגשת לתחנה להגיש תלונה. הגעתי לתחנה, ודיברתי עם השוטר בדלפק, השוטר אמר לי לחכות ארבע שעות כי השוטרים עסוקים. מכאן ואילך אני לא יודע כלום ממה שקרה".

בהמשך הבין הנהג כי ההפגנות שפרצו ברחבי הארץ, נערכו בעטיו של מעצר אותו הבחור.

עורך דינו של הבחור שגיא גרינפלד מסר כי "הבחור לומד בישיבה, הגיש דיחויים כחוק ושלח מסמכים רפואיים כמקובל. כתב האישום הפלילי נגדו בוטל, כעת זה הליך משמעתי. היום נקבל את הפרוטוקול, ואנחנו שוקלים להגיש ערר".
מעצר העריק בחור הישיבה באילת הפלג הירושלמי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 42 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד