י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024

נתניהו נגד גולן: "דבריו שגויים לחלוטין"

ראש הממשלה ביקר את דבריו של סגן הרמטכ"ל בפתח ישיבת הממשלה, והשרה מירי רגב קראה לאלוף גולן להתפטר

נתניהו הבוקר בישיבת הממשלה. צילום: אמיר סלמן, פלאש 90
נתניהו הבוקר בישיבת הממשלה. צילום: אמיר סלמן, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הבוקר (א) בחריפות את דבריו של סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן, בפתח ישיבת הממשלה, ואמר כי הדברים גורמים לזילות השואה. נתניהו הוסיף כי "סגן הרמטכ"ל הוא קצין רב זכויות, אבל דבריו בעניין זה היו שגויים לחלוטין ואינם מקובלים עליי". השרה מירי רגב קראה לגולן להתפטר.

לדברי נתניהו, "הרבה דברים נאמרו בימים האחרונים על מדינת ישראל. אין מדינה שאין בה גילויים של חוסר סובלנות ואלימות, אבל הדמוקרטיה הישראלית איתנה. היא מוקיעה את הגילויים הללו והיא מטפלת בהם באמצעות החוק ובאמצעים אחרים. ההשוואה שעלתה מדבריו של סגן הרמטכ"ל לתהליכים שאפיינו את גרמניה הנאצית לפני 80 שנה, היא מקוממת. הדברים מופרכים מיסודם. הם לא היו צריכים להיאמר בשום עת, בוודאי לא בעת שנאמרו. הם גורמים עוול לחברה בישראל, והם גורמים לזילות השואה. סגן הרמטכ"ל הוא קצין רב זכויות, אבל דבריו בעניין זה היו שגויים לחלוטין ואינם מקובלים עליי".

השרה מירי רגב קראה הבוקר לסגן הרמטכ"ל להתפטר מתפקידו. "לא יתכן שסגן הרמטכ"ל, קצין לובש מדים, יהיה חלק מהדה לגיטמציה נגד ישראל ובנאום ממלכתי ישא דברים שפוגעים בישראל, בתדמיתה ובחוסנה. סגן הרמטכ"ל צריך לעסוק בכשירות הצבא והכנתו למלחמה ולא באמירות שקריות ובהשוואת אזרחי המדינה לנאצים. הוא עבר כל גבול ועליו להתפטר מתפקידו".

כזכור, האלוף גולן נשא דברים בטקס שהתקיים במכון משואה בקיבוץ תל יצחק ואמר כי "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט לפני 70 שנה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו כיום".

למחרת, בעקבות הסערה שהתחוללה, פרסם גולן הבהרה בה נכתב כי "ההשוואה אבסורדית ומשוללת כל יסוד, ולא הייתה שום כוונה ליצור הקבלה כזאת או למתוח ביקורת על הדרג המדיני. צה"ל הוא צבא מוסרי השומר על טוהר הנשק ועל כבוד האדם".
נתניהו יאיר גולן מירי רגב התפטרות סגן רמטכל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד