1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

דרמה לילית: מאות נחסמו בדרך לשאנור

דרמה לילית בשומרון: מאות נחסמו בדרכם לציין יום עצמאות, ביישוב החרב שאנור • ח"כ סמוטריץ' - שהיה בין הנחסמים: "עוד נשוב"
אלי שלזינגר • צילום: חומש תחילה , ד' אייר תשע"ו 12/05/2016 07:56

צילום: חומש תחילה צילום: חומש תחילה

דרמה לילית בשומרון. מאות יהודים ובהם עשרות ממשפחות מגורשי חומש ושאנור, עשו דרכם הלילה לישוב החרב שאנור ונחסמו בדרכם ע"י כוחות צבא ומשטרה.

המשפחות שגורשו לפני כעשור מביתם בצפון השומרון, ואשר היו מלוות בתומכים רבים, רצן לציין את יום העצמאות ביישוב החרב שאנור. הם נתקלו במחסומים אשר הוצבו ע"י צה"ל והמשטרה.
החסימות כללו מספר מחסומים בהם הוצבו שוטרים וחיילים וכן מספר חסימות של דרכי גישה הסמוכים לכפרים הערבים באזור, אשר נחסמו ע"י צה"ל מבעוד מועד.המשפחות מסרו הבוקר כי "ב"ה לא שכחנו את ביתנו, אין יום יותר מתאים מאשר יום העצמאות בכדי לשוב הביתה ולעלות את הדרישה להשבת השליטה היהודית לשאנור, יום שמסמל את תחילת הריבונות היהודית בארצנו." אמרו.

המשפחות הוסיפו כי "גם מי שתמך בהתנתקות מכיר היום בכישלון תכנית העקירה והגירוש, ואין שום סיבה, ביטחונית או מוסרית, שלא לאפשר לעשרות משפחות חומש ושאנור לשוב הביתה. אין דבר שמבטא יותר מכל את העצמאות היהודית מאשר לקבל את ההחלטה המתבקשת להקים מחדש את הישובים הפורחים של צפון השומרון. לצערנו היום נחסמנו, אך לא נשקוט עד להשגת מטרה זו", מסרו.

ח"כ בצלאל סמוטריץ אשר היה בדרכו לשאנור יחד עם המשפחות מסר כי "אין יותר מתאים מיום העצמאות בכדי לשוב לישוב שאנור ולחוג בו את עצמאותה של מדינתנו. אין צודקת מדרישת המשפחות, בע"ה עוד נזכה לשוב יחד לישובים ולחדש את עצמאותנו בכלל מרחבי ארץ ישראל. חג עצמאות שמח".הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העצמות היבשות. חיו יצאו מאוושוויץ. שבו לציון. תהליך ארוך.. תחיינה העצמות..עוד אבנך ונבנית בתולת ישראל. עוד תעדי תופייך ויצאת במחול משחקים. עוד תטעי כר  (ל”ת)


  • מודים משבחים לקב"ה. ויודעים שציוונו לקדם ולהמשיך...ולא מצייתים ליצר הרע שמסית לכפור בטובתו של מקום. (ל”ת)


  • זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו. (ל”ת)


 2. אשרינו שמקיים בנו הבטחתו לאבות על ירושת הארץ......  (ל”ת)


 3. כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון........  (ל”ת)


  • שמחים בישועתו של הקב"ה. ולא מצייתים ליצר הרע. שמסית לבעוט בטובתו של מקום. יודעים גאולתם של ישראל-קימעא קימעא. (ל”ת)


 4. הלל  


  • כך היא גאולתם של ישראל. קימעא קימעא ... לעיתים נגלה ונכסה........ (ל”ת)


;