1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

העיר מזדקנת: בית קברות לביתר עילית

ביתר עילית תהיה חלוצת הערים החרדיות החדשות ותקים בית קברות בעיר, על שטח של כ-20 דונם
משה ויסברג, ז' אייר תשע"ו 15/05/2016 00:14

בית קברות. צילום: פלאש 90 בית קברות. צילום: פלאש 90 צילום: פלאש 90

עיר התורה והחסידות בערי יהודה מזדקנת בכבוד: אחרי קרוב לשלושים שנה מיום הקמתה של העיר ביתר עילית, צפויה העירייה להקים בית עלמין, שישרת את תושבי העיר, זאת בהתאם להנחיית ראש העיר מאיר רובינשטיין.

בערים הוותיקות, בני ברק וירושלים קיימים בתי קברות, אך לערים החרדיות הצעירות, מודיעין עילית, אלעד אין עדיין. ביתר עילית תהיה החלוצה בתחום.

על פי התכניות, כ-20 דונמים מתוך יותר מ-800 הדונמים המיועדים לאזור התעשייה החדש והענק היער האנגלי – יוקצו לשימוש כבית עלמין מקומי לתושבי ביתר.

מהנתונים עולה, כי מדי שנה נפטרים כ-40 מתושבי העיר ל"ע, עד כה נאלצו המשפחות למצוא מקום קבורה בערים אחרות, לעיתים בעלויות גבוהות ופיתרון "דיעבד". כעת, אם יאושרו התכניות, לא יצטרכו אבלי ביתר לנדוד הרחק מהעיר.

מתחשיב של החברות קדישא עולה, כי כל דונם מספיק לקבורת כ-750 נפטרים. משכך, שטח של כ-20 דונם יספק את צרכיה של ביתר למשך שנים רבות. בתקווה שמשיח צדקנו יגיע הרבה קודם, וישאיר את בית העלמין ללא שימוש כלל.

לדברי רובינשטיין, "אחרי שנים של בניית כיתות, גנים, בתי כנסת, ישיבות, פארקים, אזורי תעשייה, השקעה בתחבורה, בנוער ועוד ועוד, הגיע הזמן גם לבנות גם בית עלמין".
האישורים מתקדמים

במקביל, מתקדמות העבודות לאישורים סופיים של התכניות לאזור התעשייה החדש. התכניות המפורטות כבר אושרו בידי כל הגורמים הצבאיים והמדיניים, וכן בידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, כאשר השלב האחרון הינו אישורה של הוועדה המחוזית, אליה הוגשו התכניות לאישור סופי.

עבודות התכנון וקידום התכניות, מבוצעות בידי משרד מיוחד ששכרה העירייה, וזאת בסיוע תקציב שהשיגה מרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לצורך כך, בסך של כשלושה מיליוני שקלים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עדיף בקומות/מערות. חוסך מקום......  (ל”ת)


  • רובנשטין החליט שאין לו למה לחיות,אז צריך בית קברות (ל”ת)


  • עדיך יהדות חרדיות גיסי היקר (ל”ת)


 2. בוקר טוב  

  ליטאי

 3. כשמצצו את הכסף מן החיים, ועדיין אין בכך די בכדי לכסות  

  תושב מפוכח

 4. שקרן!  

  י.ר.

 5. רעיון טוב  

  דייטש

 6. נו, אחרי שהרג (נפשית ומנטאלית) את מנהלי המוסדות  

  אחד מבפנים

 7. משוגע מי שילך לקבור/להיקבר שם  

  מכיר את האיזור

 8. בשביל למות בפיגועים לא צריך להזדקן  (ל”ת)

  קברן

 9. יש לי הצעה  

  מיישע מביתר

  • חזק חזק (ל”ת)


 10. זוהי גחש"א אמיתית. שלא תדעו איזה מסע ייסורים לסדר קבורה ירושלים. למען יאריכון ימינו וימי צאצאינו כשנכבד את הורינו ונשמור על כבוד חברינו.  (ל”ת)

  גחש"א

 11. לא כל נושא מתאים לידיעת פורים  

  תושב ביתר

;