1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הסוף לסיוט בבוקר יום ראשון? כחלון תומך בהצעת חוק חופש בימי ראשון

שר האוצר לא יתנגד להצעת החוק המבקשת לקבוע יום ראשון חופשי אחד בחופש, זאת בתמורה לתגבור שעות העבודה - וההצעה תזכה לתמיכת הממשלה
עקיבא ווייס, ז' אייר תשע"ו 15/05/2016 07:25

יום ראשון חופשי, השר כחלון. צילום: גרשון אליסון, פלאש90 יום ראשון חופשי, השר כחלון. צילום: גרשון אליסון, פלאש90

עבודה או חופש - שר האוצר משה כחלון תומך בהצעת חןק הקןבעת כי פעם בחודש ביום ראשון יהיה חופש עבור ההורים והילדים, אך בתמורה - במהלך השבוע יצטרכו לעבוד יותר.

על פי הפרסום בידיעות אחרונות, את החוק יוזמים חברי הכנסת דודי אמסלם מהליכוד ואלי כהן מכולנו. הצעת החוק תוגש השבוע, אך שר האוצר כחלון יביא אותה לועדת שרים לעניני חקיקה רק בעוד כשבועיים, שם היא צפויה לקבל את תמיכת הממשלה.

הצעת החוק אמורה להיות מיושמת במשך שלוש שנים, ובמהלכן תיבחן הרחבת סוף השבוע לכל השנה.

יוזם החוק ח"כ אלי כהן אמר לידיעות אחרונות כי "אני משוכנע שיהיה לנו רוב בכנסת ובקרוב פעם אחת בחודש יהיה שבתון בימי ראשון בישראל. המעבר לסוף שבוע ארוך טומן בחובו תועלות רבות הן בהיבט החברתי, כמו שיפור איכות החיים של הפרט, המשפחה והעובד, והן בהיבט הכלכלי – הגברת התיירות וסנכרון ימי המסחר והפעילות למאפיינים הגלובליים. זאת מאחר ששותפות הסחר של ישראל, רובן ככולן, קבעו את ימי המנוחה בשבת וראשון".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נפקא מינא-לעובדים... להולכי בטל אין נפק"מ.  (ל”ת)


 2. אל תתלוצץ, זה מבייש. וכי ציוונו להיות לנטל?? זה תורת חיים ??  (ל”ת)


 3. עדיף שר אוצר. שעושה מעשים שהם לטובת העם. מאשר שר עם מעשים כמו מעשי כחלון. ששקוף שהם נוטים יותר לטובתו הפוליטית. מאשר לטובת העם.........  (ל”ת)


 4. מעודד מאוד  

  ריר

 5. מה?! הזוי!!!  (ל”ת)

  ממשלת המוקיונים

 6. החוק החדש לא נועד לחרדים.  

  שריר

;