1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

מחסידי בעלזא וסאטמר: רבי פנחס ישעיה קורנבלי ז"ל

לאחר 94 שנים של עבודת השם במסירות נפש, תוך שהוא דבוק בלב ונפש לרבותיו, הלך הרב קורנבלי לעולמו בשבת • הלווייתו התקיימה אתמול
משה ויסברג, ז' אייר תשע"ו 15/05/2016 09:33

רבי פנחס ישעיה קורנבלי ז"ל רבי פנחס ישעיה קורנבלי ז"ל

ברוך דיין האמת: במהלך השבת נפטר במונסי בשיבה טובה, הרה"ח רבי פנחס ישעיה קורנבלי ז"ל, לשעבר מראשוני תושבי היישוב החרדי בקוממיות, ששימש כאחד מהשמשים בביהמ"ד הגדול של חסידי סאטמר בויליאמסבורג. בן 94 היה בפטירתו.

המנוח ז"ל נולד בז' תמוז תרפ"ב בצכסלובקיה, לאביו הרה"ח רבי נחום ז"ל ולאמו מרת שפרה ע"ה. בחייו עבר את מאורעות השואה האיומה - הוא הוציא לאור את הספר 'דער טאטע הייסט לויפן' על שנותיו בימי הזעם. הספר, שיצא לאור בשפת האידיש, הפך לרב מכר ובעקבות הצלחתו תורגם לעברית.

היה מחסידי בעלזא וחסיד של האדמו"ר מהר"א מבעלזא זצ"ל, ומראשוני התושבים במושב קוממיות. ברבות השנים עבר לארה"ב, שם שימש כמנהל תחזוקה של בית המדרש סאטמר בויליאמסבורג במשך שנים.

בכל פעם שהיה בארץ היה נכנס לבקר אצל האדמו"ר מבעלזא. פעם אחת, בעת בניית בית המדרש הגדול של בעלזא, סיפר לאדמו"ר כי האדמו"ר מהר"א שבנה את בית הכנסת בעיירת בעלזא בנה את הגג בשיפוע, לא כמו בירושלים. בעקבות העדות שינה האדמו"ר את בניית בית המדרש, והוא נבנה ללא שיפוע למורת רוחם של המהנדסים.

בעשר שנים האחרונות עבר להתגורר בבית בתו במונסי, גם שם המשיך בעבודת הקודש במסירות נפש והיה מוערך ומוכר על ידי כלל הציבור. הותיר אחריו דור ישרים מבורך בנים מחסידי בעלזא וסאטמר וחתנו הרב קלאר מחסידי ויז'ניץ ממונסי. אחיו הרב דב בערל קורנבלי הוא מהדמויות המוכרות בבני ברק.

הלוויתו נערכה הערב מוצאי שבת ממונסי, והוא נטמן בבית החיים החדש בקרית יואל במונרו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רבי  

  דוד

  • כשנטהרים זוכים, וכשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים שבכל דור. ומטהרים השפעתם (ל”ת)


 2. סיפר ר כי האדמו"ר מהר"א שבנה את בית הכנסת בעיירת בעלזא  


 3. אחיו הרב הגאון דב בערל קורנבלי שליט''א  


  • עוד ליטאי ממורמר. רק לליטאים מותר לתפוס בתי כנסת בעיר 

   דוד

;