1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בארץ

אפריקה-ישראל בהסדר חוב שני

אפריקה בהסדר חוב שני: מחזיקי האג"ח ממנים מעריך שווי לקראת השתלטות על החברה • ככל הנראה הבנק הרוסי יממש את העיקול על אפימול
גלובס, י' אייר תשע"ו 18/05/2016 00:33
תגיות:

בחדרי חרדים לוגו .איש העסקים לב לבייב מרים ידיים ומכניס את אפריקה ישראל להסדר חוב שני. כפי שפורסם ב"גלובס" בתקופה האחרונה ההחרפה במשבר ברוסיה הביאה את הבנק הרוסי שהלווה כסף לאפי פיתוח לשלוח מכתב לחברה כי החברה מפרה את התחייבויותיה ולכן בכוונתו להעמיד את ההלוואות שנתן לה לפירעון מידי.

מחזיקי האג"ח של החברה נזעקו ודרשו לכנס את המחזיקים הגדולים כדי לבחון צעדים להביא לפירעון החוב אליהם שמסתכם בכ-3 מיליארד שקל. בחברה טענו כי הם מקיימים מו"מ עם הבנק הרוסי ולמרות שפג האולטימטום של הבנק לחברה, נשמעו בכיריה אופטימיים.

מהודעה שמפרסמת החברה בשעה האחרונה עולה כי בכוונתה להיכנס למו"מ עם כל מחזיקי האג"ח במטרה לפרוס את החובות מחדש.

מחזיקי האג"ח הגדולים הודיעו לנאמן על סדרות האג"ח כי הם מסמיכים אותו (ודורשים ממנו) למנות מעריך שווי לנכסי אפריקה ישראל לקראת מהלך משמעותי של השתלטות על החברה ומכירת נכסיה. המחזיקים הגדולים דורשים מלבייב להזרים סכום של 500 מיליון שקל עד מיליארד שקל כתנאי להישארותו בחברה.

מניתוח שנעשה לסדרה כ"ח עולה כי גם אם הבנק הרוסי יממש את העיקול על אפימול הרי שפירוק אפריקה ישראל יניב להם החזר שבחישוב שמרני יעמוד על כ-50 אגורות לשקל ובחישוב שמרני פחות אף 70 אגורות לשקל, כך שבפועל כדי לצמצם את נזקי הסדר החוב הרי שמחזיקי האג"ח מעדיפים להשתלט על החברה, לפרק אותה ולהיפגש עם הכסף.

יש לציין כי ללא אפימול אין כמעט סיכוי להחזר מלוא החוב של אפריקה ישראל גם אם כלכלת רוסיה תחזור לעוצמתה מלפני המשבר הגדול.

בהודעת החברה נכתב כי בתקופה האחרונה, כפועל יוצא מהחרפת הקונפליקט המדיני - פוליטי בין רוסיה לבין אוקראינה שגרר הטלת סנקציות כלכליות על רוסיה על ידי הקהילה הבינלאומית, לצד ירידה דרמטית במחירי הנפט בעולם ופיחות חריף בשער החליפין של הרובל לעומת הדולר, נקלע המשק הרוסי למשבר עמוק שטרם ניתן לעמוד בבירור על סיומו בטווח הקצר ואף מעבר לכך.

השלכותיו של משבר כלכלי נרחב זה, לא פסחו על חברת הבת המהותית של החברה, אפי פיתוח , המרכזת את נכסיה ופעילות הנדל"ן של אפריקה ישראל ברוסיה. החברה ספגה שחיקה מתמשכת בהכנסותיה ורווחיה, ורשמה הפחתות בהיקף מצטבר של מאות מיליוני דולר בשווי נכסי הנדל"ן להשקעה שלה.

עוד נכתב בהודעת החברה כי הבנק הרוסי בוחן פירעון של ההלוואות שהעמיד לאפי פיתוח בתמורה למימוש נכסים מהותיים, כלומר מימוש אפי מול - הנכס המרכזי של אפי פיתוח. נראה בשלב זה כי בעלי האג"ח יאלצו לפעול במהירות כדי שלא יוותרו ללא הנכס המרכזי עליו בנו לריקוברי של האג"ח של החברה.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבו
עיתון גלובס לחודש היכרות - כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;