1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גפני על דו"ח הגיוס: "חמור ובלתי נסבל"

יו"ר ועדת הכספים הגיב ל'יתד נאמן' על הדו"ח שנחשף בטורו של אבי בלום: "הדו"ח לא הגיע לישיבת הממשלה ואף לא יגיע במתכונת זו. הוא כולל דברים חמורים שלא נוכל לסובלם ואינו משקף כלל את עמדת הממשלה והקואליציה הנוכחית"
אלי כהןי"א אייר תשע"ו 19/05/2016 10:03

משה גפני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 גפני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

טיוטת דו"ח של ועדת המנכ"לים בנושא הגיוס והישיבות, שנחשפה אתמול (ד) בטורו של הפרשן הפוליטי אבי בלום שפורסם ב'בחדרי חרדים' - נדחתה באופן נחרץ על-ידי הנציגות החרדית בכנסת.

"הדו"ח לא הגיע לישיבת הממשלה והוא אף לא יגיע במתכונת זו. אנו דוחים אותו מכל וכל והוא אינו משקף כלל את עמדת הממשלה והקואליציה הנוכחית", אמר יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ל'יתד נאמן' הבוקר.

בשיחה עם 'יתד נאמן' אמר גפני, בעקבות פרטי טיוטת הדו"ח, כי "הדו"ח של ועדת המנכ"לים שדנה בעניין חוק הגיוס כולל פרטים חמורים מאוד, ואף עוררתי את תשומת ליבו של מנכ"ל משרד הביטחון. גם טיוטת התקנות שהוגשה בעקבותיהם, כוללת דברים חמורים שלא נוכל לסובלם, הם מנוגדים לרוח הדברים של הממשלה הנוכחית, הם מנוגדים לדעתו של שר הביטחון כפי שבאה אף לידי ביטוי בתקשורת, ולכן הדברים הללו אינם מקובלים בשום מקרה ובשום צורה".

עוד הוא הדגיש, כי "הדו"ח שהכינו המנהלים אין לו תוקף, אלא, המלצות בלבד לממשלה. התקנות הללו לא נשלחו לממשלה והן גם לא יישלחו עד שאנחנו נביע את דעתנו. אמרתי זאת לשר הביטחון, דיברתי על כך גם בלשכת רה"מ, אנו אמורים לשבת על הדברים הללו ומה שיהיה בסופו של דבר, יהיה רק לאחר שתשרור הסכמה שלנו וכעת אין שום הסכמה.

"הדברים הללו בוודאי לא על דעתנו, אינם מקובלים עלינו ולפי דעתי גם אינם מקובלים על שר הביטחון, כאמור, כיוון שעמדתו שונה לחלוטין. רוח הדברים גם שמעתי משר הביטחון עצמו וגם מלשכתו, וכך גם בלשכת רה"מ. התקנות הללו לא יהיו בממשלה והן לא נמצאות על סדר היום".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הציבור מתגייס בהמוניו ובשמחה....  (ל”ת)


  • חייל חרדי=לראות ולקנאות. (ל”ת)

   בעריש.

  • אלף למטה אלף למטה, לכל מטות ישראל תשלחו לצבא. ופירש"י : לרבות שבט לוי....אז די לזייף את היהדות לצורכי העסקנים. (ל”ת)


 2. אתה חתמת על הרע במיעוטו  

  אילתי

  • חייל חרדי=קידוש ה' ברבים. (ל”ת)

   בעריש קמא.

 3. רואים שהחיילים החרדים. שמחים מרוצים ומצליחים. כי אור המצווה הגדולה מאיר את פניהם.........  (ל”ת)


  • שנה שעברה זכו להתגייס לצה"ל 2280 חיילים חרדים. + 2 ישיבות הסדר חרדיות. כה יתן ה' וכה יוסיףףףףףףףףףףףףףףףףףףף (ל”ת)


 4. אינני איש דגל אך שמח שגפני מתפקח סוף סוף ומבין את המלכודת שרבנים גדולים קלטו אותה מזמן....  

  שמעון

  • המציל נפש 1 מישראל=עולם הבא אדיר של מציל עולם מלא. ק"ו השירות בצה"ל. שותפות בהצלת כלל ישראל. ששכרו לאין קץ. עין לא ראתה אלוקים זולתך (ל”ת)


 5. הצבא מצליח לתת לחיילים החרדים, גובה קומה רוחני. שמחה בעבודת ה' מתוך בחירה. עלינו להעתיק מודל מוצלח זה לישיבות. לפני שנישאר רק עם הבינונים ומטי מטה.  (ל”ת)


  • בפסחים דף נ מבואר. שחייל יהודי-מוסר נפש למען עם ישראל. בעלמא דקשוט במקום הטוב ביותר. אפילו יותר מהאמוראים הקדושים ותורתם. החייל=יותר. מאמינים לחז&qu (ל”ת)


 6. מתגייסים באהבה ובשמחה.. כי עדיף מה שניתן בסיני. ע"פ מה שנותנים בוויליאמסבורג............  (ל”ת)


;