י"ח אייר התשפ"ד
26.05.2024

פרסום ראשון: צוות המשא ומתן יקים ועדה לבירור נושאי דת ומדינה

כניסתו המפתיעה של ליברמן לקואליציית נתניהו מטרידה את החרדים, הזוכרים היטב את שורת התבטאויותיו הקשות בנושאי הליבה של דת ומדינה בשנים האחרונות • 'בחדרי חרדים' חושף את הפתרון עליו הוחלט לטובת כל הצדדים

דרעי וליברמן, פלאש90
דרעי וליברמן, פלאש90

פרסום ראשון - בעקבות נושאי דת ומדינה השנויים במחלוקת בין 'ישראל ביתנו' למפלגות החרדיות, החליטו בצוות המשא ומתן המתנהל בין הליכוד לישראל ביתנו, על הקמת ועדה מיוחדת שתדון בנושאים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי סוכם על הקמת ועדה, שתורכב מנציגי כל סיעות הקואליציה, כדי שלא לפגוע בסיכומים עם המפלגות החרדיות. גורם המעורב במשא ומתן בין הליכוד לישראל ביתנו אמר הצהריים ל'בחדרי חרדים' כי - "אביגדור ליברמן הגיע למשא ומתן ברוח חיובית ולא כדי להתנגד לשותפות החרדיות".

הגורם הוסיף כי "מה שמעניין כעת את ליברמן זה להתמקד בנושא הביטחון, ולהצליח בו כפי שהבטיח בשנה האחרונה. ליברמן דואג בהסכם הקואליציוני למגזר העולים במספר סוגיות הדרושות תיקון, אך הנושאים הדתיים ידונו בוועדה שתקום בנושא".

יש לציין כי ההחלטה להקים ועדה משותפת בין שותפות הקואליציה היא בשורה טובה עבור המפלגות החרדיות, משום שנכון לעכשיו לא ייפתח כל סיכום בנושאים הדתיים כמו גיור, גיוס, ברית הזוגיות ועוד, עליהם התבטא ליברמן קשות במהלך השנים האחרונות.

כזכור, אמש הביע גורם בכיר ביהדות התורה את חששו לצירוף ליברמן לממשלה, ואמר ל'בחדרי חרדים' כי - "בא לא נשכח שבשנת 2013 הלכנו לבחירות בגלל ליברמן שהתעקש לחוקק חוק גיוס נגד החרדים. ליברמן כשר ביטחון הוא אסון ליהדות החרדית, שהרי כל חוק משאיר לשר הביטחון את השיקול האם לגייס בחורי ישיבה או לא".

ההערכות כי ההסכם הקואליציוני הכולל הענקת תיק הביטחון לאביגדור ליברמן ותיק הקליטה לח"כ סופה לנדבר וכן מספר הסכמות לתמיכה בחוקים כמו "עונש מוות למחבלים", צפוי להיחתם עוד הערב בכנסת. בשעות אלו יושבים צוותי המו"מ כדי לסיים את ניסוח ההסכם.

מוקדם יותר היום אמר השר יריב לוין, נציג הליכוד במו"מ, כי "רוב הנושאים כבר מסוכמים, ישנן עדיין מספר נקודות אשר מצריכות ליבון ואנחנו נטפל בהן במהלך היום. השותפות הזאת היא שותפות טבעית ולכן המחלוקות אינן רבות, אני מקווה שנוכל לסיים את ההסכם בתוך זמן קצר. הקמתה של ממשלה לאומית רחבה הינה דבר בעל חשיבות עליונה, גם לאור האתגרים העומדים בפני מדינת ישראל וגם משום שהדבר משקף את רצון הבוחר."
ליברמן והחרדים דת ומדינה משבר בקואליציה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד