ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

החוק של יעקב אשר "יטפל" במחלקת הירקות בסופר

לא יודעים כמה קילו שמתם בשקית, וכמה מתוך מה שלקחתם משתתף במבצע? חבר הכנסת יעקב אשר הניח הצעה חדשה על שולחן הכנסת, וח"כ איתן כבל סיפר כיצד היה לו עצמו במחלקת הירקות

יעקב אשר, פלאש90
יעקב אשר, פלאש90

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק צרכנית של ח"כ יעקב אשר להצבת משקל לצד מוצרים הנמכרים בתפזורת - ההצעה באה לתקן את חוק הגנת הצרכן, ולחייב סופרמרקטים להציב מכשירי שקילה לשימוש הצרכן במקום בו נמכרים מוצרים לפי משקל, כמו למשל במחלקות הפירות והירקות.

ח"כ יעקב אשר הסביר כי מדובר בהצעת צרכנית, שתאפשר לקונים לדעת עוד מול המדף את המשקל של הפריטים ובהתאם לכך גם את המחיר אותו הם ידרשו לשלם בקופה. "מחובתנו לתת לצרכן את הכלים לנהל צרכנות נבונה, שהצרכן יוכל לדעת עוד בעת שהוא מחליט לרכוש את המוצר כמה הוא ישלם עליו בקופה, החוק כיום מחייב את המוכר לסמן מחיר לק"ג על גבי המוצר אולם כשאין לצרכן את הכלים לאמוד כמה שוקל המוצר לעיתים הצרכן מגיע לקופה ומגלה כי המוצר עולה יותר מכפי מה שהוא חשב אבל הוא בדרך כלל כבר לא יחזור מהקופה למדפים כדי להחזיר את המוצר ונאלץ לקנות את המוצר במשקל יותר גדול ממה שהוא חשב" אמר אשר.

יו"ר ארגון הקמעונאים הקטנים והמכולות מר אלי סתוי אמר כי מעבר לכך שמדובר בעצת חוק צרכנית, ישנם מקרים בהם הצע"ח חיונית במיוחד, "יש רשתות הנותנות מבצע למוצרים במשקל ומגבילים את המחיר שבמבצע במספר ק"ג מסויים ולצרכן אין כלים לדעת כמה המשקל של המוצר שהוא קונה והאם הוא לא חורג במשקל מהכמות הניתנת לרכישה במחיר מבצע, לאחר שהחוק יתקבל הרשתות יצבו משקל שיאפשרו לצרכן לדעת כמה ק"ג הוא רוכש והאם זה נכלל במחיר המבצע" הוסיף.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל אמר כי מדובר בהצעת חוק צרכנית וחשובה וסיפר "כיוון שאני גם עורך קניות אני יודע כמה פעמים הצרכן מגיע למשקל בקופה ומגלה שהיו לו עיניים גדולות והוא קנה יותר מדי, ואף אחד לא עוצר תור שלם בשביל להחזיר ארבע עגבניות". כאמור, הוועדה אישרה כי ההצעה תחול על כל הקמעונאים הגדולים שלהם 3 סניפים ומעלה ומחזור המכירות שלהם מעל 247 מיליון שקל בשנה, והיו"ר כבל הודיע כי הנושא ייבחן שוב בעת הכנת ההצעה לקריאה שנייה ושלישית.

יעקב אשר איתן כבל משקל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד