י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024

תיעוד: חנוכת בי"כ בקמפוס החרדי למצוינות בגן יבנה

מאות תלמידים ואישי ציבור השתתפו בטקס רב רושם של חנוכת בית הכנסת "אוהל עובדיה" בקמפוס החרדי למצוינות בגן יבנה בנשיאות הגרי"ד גרוסמן • תיעוד

תיעוד: חנוכת בי"כ בקמפוס החרדי למצוינות בגן יבנה
איציק בלניצקי

מאות תלמידים ואישי ציבור השתתפו בטקס רב רושם של חנוכת בית הכנסת "אוהל עובדיה" ע"ש מר עובדיה הורן ז"ל בקמפוס החרדי למצוינות בגן יבנה בנשיאות הגרי"ד גרוסמן שליט"א ובהשתתפות הפילנתרופ מר אלי הורן מברזיל, הפרופסור שלמה גרוסמן וד"ר פנחס חליוה מנכ"ל המכללה האקדמית אשקלון.

בדברים נרגשים קידם הרב בן ציון נורדמן חבר הנהלת מפעלות הרב גרוסמן את התורם מר אלי הורן אשר ידו רב לו בפעילות קירוב חובקות עולם לקירוב לבבות יהודים אל אביהם שבשמים בקמפוסים ובפרויקטים רבים בצניעות רבה. כמו"כ, ציין במיוחד את סיועם של הרב אברהמוב והרב רפאל שאמע אשר עושים לילות כימים לסייע בכל דבר שבקדושה.

בדברים שנשא מר אלי הורן ציין הוא רואה בפעילותו של הקמפוס החרדי למצוינות את פסגת עשייתו למען כלל ישראל, במקום ייחודי ובלעדי המאפשר ליהודי חרדי לרכוש לימודים במקצועות מבוקשים ביותר במשק מבלי לוותר על קוצו של יוד. "תמשיכו להיות בני תורה נעלים, ועם זאת תהיו בעלי המקצוע המבוקשים והטובים ביותר בשוק" סיים מר הורן את דבריו בהתרגשות שניכרה היטב על פניו.

הגרי"ד גרוסמן שליט"א אשר משמש כנשיא הקמפוס החרדי למצוינות ציין בדבריו את העובדה כי כבר הוא נכח לראות כי עצם העובדה שבוגרי הקמפוס משמשים כעובדים סוציאלים בתוך הקהילה החרדית הם גורמים למהפכות ביחס שלהם בטיפול במטופלים חרדיים אשר הגיעו ל"ע למצבים קשים, ורק בזכות העובדים הסוציאלים בוגרי הקמפוס הצליחו להביא הצלחה וישועה למשפחות רבות אשר לולא היה להם מטפל חרדי היו עלולים להגיע לעברי פי פחת. כמו"כ, הודה הגרי"ד גרוסמן שליט"א למר אלי הורן שלולא סיועו לא היה יכול להקים את המפעל האדיר הזה, וכן לפרופסור שלמה גרוסמן נשיא מכללת אשקלון ולמנכ"ל ד"ר פנחס חליווה אשר לא חוסכים כל מאמץ לעמוד לימין הקמפוס.

כמו"כ נשאו דברים מר פנחס חליוה מנכ"ל המכללה האקדמית אשקלון אשר ציין כי רק לאחרונה בראיון שנערך איתו בכלי התקשורת הכלליים הדגיש כי על ממשלת ישראל להרחיב את ההשקעה בלימודים במגזר החרדי, וכן תלמידים ובוגרי הקמפוס אשר הודו לראשיו ולצוות המסור.

בטקס השתתפו גם רב הקמפוס הרב אברהם דוב גרינבוים, הרב ישראל תיק שנבחר לאחרונה כחבר במל"ג, העסקן הרב בנימין ברבר מניו יורק, עסקנים ואישי ציבור.

צילום: איציק בלניצקי
חנוכת בית כנסת קמפוס גן יבנה הרב גרוסמן בן ציון נורדמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד